1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Arsa satışına büyük tepki
Arsa satışına büyük tepki

Arsa satışına büyük tepki

Diyarbakırspor’un arsa satışına hem tepki, hem de adil olunması çağrısı geldi.

A+A-

DİYARBAKIR- Türkiye liglerinin en eski kulüplerinden olan, yanlış yönetimler ve borçlar nedeniyle üst üste küme düşerek kapanan Diyarbakırspor’un tek gayri menkulü olan 100 dönümlük arsanın icra yoluyla satışa çıkmasına ilişkin açıklamalar geldi.

 

“EŞİT ŞEKİLDE PAY EDİLSİN”

Diyarbakırspor’un eski yöneticilerinden Suat Önen, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, kulübün tek gayrimenkulü olan arsanın satılmasını istemediğini söyledi.

Önen, şöyle dedi: “Arsanın satılmasını kesinlikle istemiyorum. Bu arsa, sahipleri tarafından spor altyapısına ve tesisleşmeye yönelik Diyarbakırspor’a hibe edilmişti. Ve üzerinde de bu anlamda şer olduğunu biliyorum.  Şuanda paraya çevrilerek nereye gideceği belli olmadığı gibi amacının dışında kullanılacak. Bugün buna tepki olarak bir eylem başlangıcı olsun bu söylediklerim.  1968 yılında kurulan bu kulüp Türkiye ve dünyaya mal olmuş bir isimdir’’

 

DEVLET HİBE ETSİN!

Diyarbakırspor’dan alacağı olan alacaklılara da çağrıda bulunan Önen, ‘’Başta devlet olmak üzere bütün alacaklılar alacağını kulübe hibe etsin. Sonuçta bu bir kamu malıdır. Devlet, SSK ve vergi gibi alacaklılarını hibe etmelidir. Kulüpten alacağı olan başta ben olmak üzere bütün alacaklılarda alacağını hibe etsin.  Hepimiz bu kulübün yaşatılması için ellimizden geleni yapalım.  Bu bir görevdir. Milyonlarca insana mal olmuş Diyarbakırspor kulübünü yaşatmak hepimizin boynun borcudur’’ dedi.

 

ADİL DAĞITIM OLSUN

Satışına karşı çıktıkları arsa illa satılacaksa da elde edilecek paranın bütün alacaklılara eşit pay edilmesi gerektiğine dikkat çeken Önen, ‘’Bütün bunlara rağmen bu kulüp yok edilecekse, arsa satılacaksa, arsa atışından elde edilecek gelirin sadece göz açıklara değil, bu kulübe hizmet etmiş hem emek hem de parasını harcamış herkese eşit pay edilmesi gerekir’’

 

MAĞDUR OLDUK

Kendisinin ve birçok yöneticinin Diyarbakırspor’a para aktardığını belirten Önen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bizler Diyarbakırspor’a yöneticilik yaptığımız dönemlerde büyük paralar harcadık. Diyarbakırspor için büyük fedakarlıklar yaptık. Zaman zaman da büyük mağduriyetler yaşadık. Ve onlarca yönetici arkadaşımız Diyarbakırspor’a verdiği ekonomik desteklerden dolayı iş hayatlarında kriz yaşadı. Gerçekten büyük sorunlarla karşı karşıya kaldık. Bu nedenle arsa satışından elde edilecek gelirin hakkaniyet içinde pay edilmesini istiyoruz.” Önen, mahkemenin bu çağrılarına dikkatte almasını istediklerini sözlerine ekledi.

 

ARSA SATIŞININ SÜRECİ

Kulüpten alacağı olan eski yönetici, teknik adam, futbolcu, esnaf ve personellerin satmak için yıllardır uğraş verdiği Şanlıurfa yolu üzerindeki arsa ile ilgili mahkemeden karar çıkmıştı. Diyarbakırspor’a ait 100 dönümlük arsa ile ilgili davayı kulüpten alacağı olan eski personellerden İsa Sadebal kazanmıştı. Diyarbakır 1.İcra Hukuk Mahkemesi, arsayı satıp kendi alacaklarını ve diğer personellerin alacaklarını tahsil etmek isteyen İsa Sadebal’ın talebini haklı bulmuştu.

Kaynak: www.guneydoguguncel.com/ Volkan Eser

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler