1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Arkadaşının kaza kurşunu ile şehit oldu
Arkadaşının kaza kurşunu ile şehit oldu

Arkadaşının kaza kurşunu ile şehit oldu

Diyarbakır'da vatani görevini yapan bir asker, nöbet yerinde arkadaşı ile şakalaşırken arkadaşının silahından çıkan kurşun ile şehit oldu.

A+A-

Diyarbakır'ın Lice İlçesi'ne bağlı Abalı Jandarma Karakolu'nda vatani görevini yapan bir asker, nöbet yerinde arkadaşı ile şakalaşırken arkadaşının silahından çıkan kurşun ile şehit oldu. Şehit askerin cenazesi, Diyarbakır'da yapılan uğurlama töreninden sonra memleketi Ankara'ya gönderildi.

ŞAKANIN SONU KÖTÜ BİTTİ

Lice İlçesi'ne bağlı Abalı Jandarma Karakolu'nda vatani görevini yapan Jandarma Er Faruk Eraslanoğlu, dün öğle saatlerinde nöbet tuttarken, bir asker arkadaşı ile silah ile şakalaşmaya başladı. Bu sırada tüfeğin kaza ile ateş alınca Faruk Eraslanoğlu ağır yaralandı. Diyarbakır'a askeri helikopter ile getirilerek Asker Hastanesi'nde tedavi altına alınan Eraslanoğlu, kurtarılamadı. Kaza kurşunu sonucu ölen er Faruk Eraslanoğlu için bu sabah Diyarbakır Asker Hastanesi'nde uğurlama töreni düzenlendi. Törenden sonra er Erasolanoğlu'nun cenazesi memleketi Ankara'ya uçak ile gönderildi.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Abalı Jandarma Karakolu'ndaki olay ile ilgili kimliği açıklanmayan bir asker gözaltına alınırken, Askeri Savcılık soruşturmayı sürdürüyor.

HABERE YORUM KAT