1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Arınç bugün Diyarbakır'da
Arınç bugün Diyarbakır'da

Arınç bugün Diyarbakır'da

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, restorasyonu yapılan Ulucami'nin 'hanefiler” bölümü ile Eğil'deki Peygamber kabrinin açılışına katılmak üzere bugün Diyarbakır'a geliyor. Arınç'a Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'de eşlik ediyor.

A+A-

Selçuklu geleneğini yansıtan, Anadolu'daki en erken ve en anıtsal cami olarak nitelendirilen, planı ve mimarisi açısından Şam'daki Emeviye Camisi'ne benzeyen, İslam'ın 5. Harem-i Şerif'i olarak nitelendirilen Ulucami'nin “hanefiler” bölümü bugün törenle açılıyor.

ARINÇ AÇILIŞI YAPACAK

Açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanısıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile AK Parti Milletvekilleri, Vali Mustafa Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir ile diğer yetmili ve davetliler katılacak. Arınç ve beraberindekiler burada Cuma namazı kılacak.

EĞİL'DEKİ PEYGAMBER KABRİ

Öte yandan, Bakan Arınç ve beraberindekiler Eğil ilçesinde Vakıflar bölge Müdürlüğü tarafından restorasyonu yapılan Peygamber kabri ve kabristanını ziyaret edecek.

Arınç daha sonra AK Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek, burada partililere seslenecek. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nin ödül törenine katılacak olan Arınç ve Bakan Eker daha sonra, uçakla Ankara'ya dönecek.