1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ari Gençlik Merkezi'ne kayıtlar başladı
Ari Gençlik Merkezi'ne kayıtlar başladı

Ari Gençlik Merkezi'ne kayıtlar başladı

Bağlar'da kültürel faaliyet yürüten Ari Gençlik Merkezi'de yeni dönem kurs kayıtları başladı. Def (Erbane), Kürtçe, İngilizce, folklor ve bilgisayar eğitimlerinden oluşacak kurslar, ücretsiz verilecek.

A+A-

Diyarbakır'da kültür ve sanatın birçok dalında çalışma yürüten Ari Gençlik Merkezi'nde yeni dönem kurs kayıtları başladı. Yeni dönem kurslarda 14 ile 28 yaş aralığında olan kişilere, Def (Erbane), Kürtçe, İngilizce, folklor ve bilgisayar kursları verilecek. Kurs kayıtları 19 Kasım'a kadar devam edecek.
 
Kursların 20 kişilik sınıflarda uzman eğitmenler tarafından ücretsiz bir şekilde verileceğini belirten Ari Gençlik Merkezi çalışanı ve Erbane eğitmeni Sittiye Mural, kurslara başvuranların çoğununun lise öğrencisi olduğunu söyledi. Kursların uygulamalı olarak verileceğini belirten Mural, kursiyerlerin bu yöntemle verilen kurslarda daha başarılı olacaklarını vurguladı. Mural, Kürdistan'da yoğun bir savaşın yaşanmasına rağmen kurslara yoğun bir ilginin olduğunu ifade etti.
 
Mural, kurslarda başarılı olan kursiyerlerin başta Ari Gençlik Merkezi olmak üzere, çeşitli alanlarda ve kurumlarda eğitmen olarak çalıştıklarını söyledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler