1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Araştırmada kuaför sunumu
Araştırmada kuaför sunumu

Araştırmada kuaför sunumu

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kurtoğlu: "Hastalarımızın sağlıklarına kavuşmaları için moral çok önemli".

A+A-

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi yatan hastalara ücretsiz kuaförlük hizmeti sunuyor.

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi, moral ve motivasyonlarının yüksek tutulması gereken hastaların kişisel bakım hizmetlerini ücretsiz olarak karşılıyor. Yatağa bağlı ve yaşlı hastalar yakınlarının isteği ile yerinde tıraş edilirken kuaför hizmetinden faydalanmak isteyen diğer hastalar ise hastane içerisinde kuaför salonunda traş ediliyor.

YATAN HASTALARA ÜCRETSİZ

Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu, hasta memnuniyetinin önemini belirterek, şöyle konuştu:

"Eğitim ve Araştırma Hastanemiz şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer aldığından hasta yakınları buraya kadar kuaför getirmekte zorlanıyordu. Bu hizmetin hastane tarafından verilmesi kararı aldık. Hastalarımızın sağlıklarına kavuşmaları için moral çok önemli. Bu açıdan hastalarımızın hastane içerisinde istedikleri zaman tıraş olmaları aynaya bakan hastaya kendini daha iyi hissettirir. Hastaları ziyarete gelen yakınları da onları daha zinde ve daha canlanmış olarak görür. Sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde hastalarımız için en güzel hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Bu imkanı sağlamada emeği geçen görevli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum."

KUAFÖRLÜK HİZMETİ VERİLİYOR

Kuaförlük hizmeti kadrosunda görev yapan Hidayet Layik İpek ise titizliğe önem verdiklerini belirterek,"Özellikle yatağa bağlı yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşlarımız saç ve sakal tıraşlarını zamanında olamıyordu. Bu durum çoğu hasta ve hasta yakınlarını rahatsız ediyordu. Rutin aralıklarla hastalarımızı ziyaret ediphijyenik bir şekilde hastaları tıraş ediyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT