1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aranan 213 kişi yakalandı
Aranan 213 kişi yakalandı

Aranan 213 kişi yakalandı

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir İlçelerinde gerçekleştirilen operasyonlarda çeşitli suçlardan aranan 213 kişi yakalandı.

A+A-

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan uygulamalarda çeşitli suçlardan aranan 85 kişi ile değişik suçlardan haklarında şüpheli olarak işlem yapılan 128 kişinin gözaltına alındı.

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Bağlar, Kayapınar, Sur ve Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlükleri ile beraber 28 Nisan – 04 Mayıs 2014 tarihleri arasında uygulamalar yapıldığı bildirildi.

İl merkezinde, huzur ve güvenliğin sağlanması, aranır durumda bulunan şahısların yakalanması, uyuşturucu madde ticareti ve sokak satıcılığı yapan şahıs, organizasyonlar ile özelikle okul önlerinde uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan önleyici çalışmalarda kap-kaç, yaralama, hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık suçları başta olmak üzere değişik suçlardan aranan toplam 85 kişinin yakalandığı bildirildi.

Öte yandan yapılan uygulamalarda değişik suçlardan haklarında şüpheli olarak işlem yapılan 128 kişinin daha yakalandığı öğrenildi.

Yapılan uygulamalarda, 13 Adet tabanca ve bu tabancaya ait şarjör ve fişeğin ele geçirildiği belirtilen basın açıklamasında, 3 Kg 132 gr toz esrar, 16 Kg 795 gr kubar esrar ve 30 adet plaka halinde esrar maddesi ile 16 bin 50 adet kaçak sigaranın ele geçirildiği belirtildi.

Uygulamalarda yakalanan 40 şüpheli hakkında işlem yapılırken, 1 şüpheli şahıs tutuklandı. Yakalanan şahıslar, haklarında yapılan işlemlerden sonra Adli Mercilere sevk edildi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT