1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aram Yayınları kitapları tutuklularla buluşturacak
Aram Yayınları kitapları tutuklularla buluşturacak

Aram Yayınları kitapları tutuklularla buluşturacak

Aram Yayınları, cezaevindeki tutukluların kitap ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışma başlattı. Çalışma kapsamında faks ya da mektup yoluyla siparişlerini yayınevine ulaştıran tutukluların istedikleri kitaplar, kısa süre içerisinde kargo aracılığıyla

A+A-

Kurulduğu günden bu yana yayınladığı kitaplarla alternatif yayıncılık olmanın yanında önemli bir kültürel miras da ortaya çıkaran Aram Yayınları, şimdi de cezaevinde bulunan okuyucularının kitap ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla çalışma başlattı. Çalışma kapsamında cezaevlerindeki tutukluların kitap ihtiyaçları sipariş üzerinden indirimli olarak posta yoluyla kendilerine ulaştırılacak. Çalışmaya ilişkin bilgi veren Aram Yayınları Genel Yayın Koordinatörü Gökhan Bulut, kitapevinin okuyucularının büyük bir kesiminin cezaevinde olduğunu belirterek, tutuklu okuyucuların talep ettikleri kitaplara rahat bir şekilde ulaşabilmesi amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.

'Kitaplara rahat bir şekilde ulaşılabilecek'

Aram Yayınları'nın, “Aram aydınlıktır” sloganıyla yayın hayatını sürdürdüğünü belirten Bulut, temel amaçlarının daha geniş okuyucu kitlesine ulaşarak, insanların okuma alışkanlıklarının ve okuma sevgilerinin güçlenmesine yardımcı olmak olduğunu ifade etti. Bulut, şunları belirtti:

“Bu arkadaşlarımızın daha rahat talep etikleri kitaplara ulaşabilmeleri için, hem araştırma inceleme yapan arkadaşlarımız hem de edebi çalışma yürüten arkadaşlarımızın talep ettikleri kitapları çok rahat bulabilmeleri için bu çalışmayı hayata geçirdik. Bu kapsamda cezaevinde bulunan arkadaşlarımızın, talep ettikleri, satın almak istedikleri kitapları mektup ya da faks yoluyla bildirmeleri durumunda en kısa zamanda temin edip kargo aracılığıyla yerinde ödemeli olarak indirimli bir şekilde kendilerine ulaştırıyoruz.”

Kitaplar yüzde 50 indirimli olacak

Çalışmayla birlikte cezaevlerindeki kitap ihtiyacını bir nebzede olsa gidermeyi hedeflediklerini belirten Bulut, bu çalışma kapsamında uygulanacak indirimleri ise şöyle açıkladı;

“Aram Yayınları'ndan çıkan kitaplar yüzde 50, diğer Kürtçe baskı yayın yapan Kürt yayın evlerinin kitaplarında yüzde 20 ve diğer yayınevlerinin kitaplarında da yüzde 15′lik bir indirimle kitapları cezaevlerinde bulunan tutsaklara ulaştıracağız.”

Bulut, kitapları temin etmek isteyen tutukluların mektup ya da faks yoluyla kendilerine ulaşmalarının yeterli olacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT