1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aram Tigran Sanat Günleri başlıyor
Aram Tigran Sanat Günleri başlıyor

Aram Tigran Sanat Günleri başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği Aram Tigran Sanat Günleri, "Haydi Amed Gün Sanat Günüdür" sloganıyla 10 Haziran’da başlayacak.

A+A-

Konser, tiyatro ve film gösterimi gibi etkinliklerin düzenleneceği Aram Tigran Sanat Günleri’nin bu yılki konuğu ise Sanatçı Mikail Aslan…

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Aram Tigran Kent Konservatuarı’nın her yıl düzenlediği Aram Tigran Sanat Günleri, 10 Haziran’da başlayacak, 13 Haziran’a kadar devam edecek. Aram Tigran Sanat Günleri, "Haydi Amed Gün Sanat Günüdür" sloganıyla bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Konser, tiyatro, film gösterimi gibi etkinliklerin düzenleneceği Sanat Günleri’nin bu yıl ki konuğu ise Sanatçı Mikail Aslan.

 

Çocuklar programı başlatacak

 

Program, 10 Haziran Çarşamba günü saat 18.00'de Aram Tigran Kent Konservatuarı Çocuk Müzik Bölümü öğrencilerinin konseriyle başlayacak. Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'ndaki konserin ardından saat 20.00'de aynı yerde bu kez konservatuardaki yetişkinler, konser verecek. Konsere sanatçı Mikail Aslan da konuk sanatçı olarak katılacak.

 

Film gösterimleri

 

11 Haziran Perşembe günü Aram Tigran Kent Konservatuarı ve Cegerxwîn Kültür Merkezi Sinema Bölümü öğrencilerinin hazırladığı film gösterimi yapılacak. Cegerxwin Kültür Merkezi Salonu'nda saat 19.30’da Sêvinaz Evdikê'nin “Zayîn”, Stêrk Çîgredaş'ın yönettiği Nasname Egît Kolakan'ın “Aşitî” ve Emine Değer'in yönettiği “Parî” adlı filmler gösterilecek. Film gösteriminin ardından aynı salonda Trio Ud dinletisi yapılacak.

 

Neşet Güçmen, Yekbun Avşar ve Şervan Taşkıran'ın uduna Azat Yılmazı'ın perküsyonla eşlik ettiği Trio Ud'un dinletisini kaçıranlar, 12 Haziran Cuma günü Surp Giragos Kilisesi'nde saat 20.00'de yeniden dinleyebilecek. 

 

13 Haziran Cumartesi günü Aram Tigran Kent Konservatuarı ve Cegerxwîn Kültür Merkezi Sinema Bölümü öğrencilerinin hazırladığı film gösterimleri olacak. Filmler saat 14:00'de Burhan Karadeniz Cep Sineması'nda gösterime girecek.

 

HABERE YORUM KAT