1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Araçtan akaryakıt çalan hırsızlar yakalandı
Araçtan akaryakıt çalan hırsızlar yakalandı

Araçtan akaryakıt çalan hırsızlar yakalandı

DİYARBAKIR - Diyarbakır'da çeşitli tarihlerde çok sayıda araçta akaryakıt çalan hırsızlar polis ekiplerinin düzenlediği operasyonda yakalandı.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin bir süredir izlerini takip ettiği araçta akaryakıt çalan hırsızları, bir aracın akaryakıtını çalma teşebbüsünde bulundukları esnada yakalandı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan açıklamada, araçtan akaryakıt hırsızlığı olayını gerçekleştiren şüpheli şahıslara yönelik Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince yapılan alan daraltma yöntemi ile gerçekleştirilen titiz kamera çalışması ve dar alan uygulaması yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada “Diyarbakır genelinde çok sayıda araçta akaryakıt hırsızlığı olayıyla ilgili yapılan çalışmalar esnasında 12 Şubat günü ve ilimiz Kayapınar ilçesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi yakınında bulunan bir inşaatta iş makinalarında yakıt hırsızlığı olayı ile ilgili olarak gelen ihbarların seri şekilde değerlendirmesi sonucu hırsızlığa teşebbüs eden 3 şüpheli şahıs bir araç içerisinde Selahattin Eyyubi Bulvarı üzerinde yakalanmıştır. Yakalanan şüpheli şahısların araçta yakıt hırsızlığını kiraladıkları araçlarla yaptıkları tespit edildi. Olayla ilgili yakalanan 3 kişiden 2'si çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi” denildi.

HABERE YORUM KAT