1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Aracı söylediğim yere götür, park et ve git' dediler'
'Aracı söylediğim yere götür, park et ve git' dediler'

'Aracı söylediğim yere götür, park et ve git' dediler'

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde yedi polisin ölümüyle sonuçlanan saldırının zanlısı olarak yakalanan Abdurrahman Ç.’nin ifadesinde, tehdit edildiğini ve bu nedenle saldırıyı gerçekleştirdiğini söylediği iddia edildi.

A+A-

Türkiye gazetesinden Gökhan Kaya’nın haberine göre, Diyarbakır’da yedi polisin hayatını kaybettiği saldırının Abdurrahman Ç. isimli failinin yakalanmasıyla olayın detayları da netleşmeye başladı.
Haberde ‘yalnız olmadığı anlaşılan’ Abdurrahman Ç.’nin aracı oraya kendisinin koyduğunu kabul ettiği fakat tehdit zoruyla bunu yaptığını söylediği belirtildi. Buna göre, Abdurrahman Ç. saldırıdan önce iki araç kiraladıklarını ve Mahsun kod adlı bir başka kişinin kendisine “Aracı söylediğim yere götür, park et ve git” dediğini anlattı.

Abdurrahman Ç.’nin ayrıca, aracı park ettikten sonra saklanmak için Kocaköy ilçesinde yaşayan kız kardeşinin yanına gittiğini ve kardeşine birkaç gün kaldıktan sonra gideceğini söylediği aktarıldı.

11 KİŞİ GÖZALTINDA

Bu arada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Bağlar ilçesinde bomba yüklü araçla yapılan terör saldırısıyla ilgili gözaltı sayısının 11’e yükseldiğini duyurdu.

Başsavcılıktan yapılan açıklama söyle: “Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2016/10004 numaralı soruşturma kapsamında, 7 polis memurumuzun şehit olduğu olayla ilgili 11 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla gözaltına alınmıştır. Şüphelilerin İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri devam etmektedir. Olay sonrasında kullanıldığı değerlendirilen bir araç İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce yakalanmıştır. Olay kapsamında yapılan ev aramalarında örgütsel dokümanlar ele geçirilerek emniyet görevlilerince muhafaza altına alınmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen 2016 / 10004 numaralı soruşturma titizlikle çok yönlü olarak devam etmekte olup, soruşturmanın safahatı ve sonucu hakkında kamuoyuna ayrıca bilgi verileceği, kamuoyuna saygıyla duyurulur.” 

Kaynak: Türkiye Gazetesi

HABERE YORUM KAT