1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Apple, 2020'de otomobil de satacak
Apple, 2020'de otomobil de satacak

Apple, 2020'de otomobil de satacak

Apple'ın gizli projesi ortaya çıktı, 2020'de piyasa sürmeyi planladığı elektrikli ve sürücüsüz bir araç üretmek için harekete geçti.

A+A-
Apple'ın 2020'de piyasa sürmeyi planladığı elektrikli ve sürücüsüz bir araç üretmek için harekete geçtiği iddia ediliyor,
 
Medyada bir süredir elektrikli ve sürücüsüz çalışacak bir araba üretmek için çalışmalar yürüttüğü iddia edilen Apple'ın gizli projesi hakkında yeni iddialar da var.
 
Bloomberg'in şirkete yakın kaynaklardan derlediği habere göre, ABD merkezli teknoloji devi APPLE, 200 kişilik bir ekibin çalıştığı söz konusu elektrikli ve sürücüsüz aracı 2020'ye kadar piyasaya sürmeyi hedefliyor.
 
İŞTE APPLE'IN GİZLİ PROJESİ
 
Apple'ın sır gibi sakladığına inanılan ve'Titan' ismi verilen gizli projesi ilk olarak Wall Street Journal tarafından ele alınmıştı, hatta şirketin elektrikli ve sürücüsüz bir araç geliştirmek için düğmeye bastığı da iddia edilmişti.
 
Konuyla ilgili haberlerde minivan büyüklüğünde olması beklenen elektrikli ve sürücüsüz araç projesine otomotiv devi Ford'dan 16 yıl önce ayrılıp Apple'a katılan Steve Zadesky'nin liderlik ettiği de gelen bilgiler arasındaydı. 
 
Apple'ın, iddia edildiği gibi bu sektöre adım atması durumunda dişli rakiplerle boy ölçüşmesi gerekeceğinin de farkında.
 
Benzer bir model üzerinde çalışan Tesla Motors Inc. ve General Motors Co'nun araçlarının  2017'de piyasaya sürülmesi ve araçların 300 km menzile sahip olması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT