1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖL 2-3 Ocak sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?
AÖL 2-3 Ocak sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

AÖL 2-3 Ocak sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Açıköğretim Lisesi AÖL sınavları bugün ve yarın yapılacak. AÖL sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen öğrenciler haberimizde yer alan linke tıklayarak AÖL sınav giriş yerlerini sorgulayabilirler.

A+A-

Açık Öğretim Lisesi sınavları 2-3 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek. Bazı illerde yoğun kar yağışı nedeniyle sınavlar ertelendi. Van, Bitlis ve Hakkari'de kar yağışı ve tiği nedeniyle iptal edildi.
 
Açık Öğretim Lisesi soruları ve cevapları sınavlar sona erdikten sonra on beş gün içerisinde soruları ve cevapları öğrencilerin erişimine açıyor. 
 
Sınav giriş yerlerini öğrenmek isteyen öğrenciler aşağıdaki linke tıklayabilirler..
 
02-03 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak 1. Dönem sınavlarının sınav giriş yerleri belli olmuştur.
 
Ancak 45 sınav merkezinde sınava girmek için Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim sistemi üzerinden sınav merkezlerini belirleyen öğrencilerimizin sınav merkezleri, Açık Öğretim Liselerinin sınav organizasyonunu yapan Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yeniden belirlenmiştir.
 
Sınav merkezleri yeniden belirlenen öğrencilerimiz yeni belirlenen sınav merkezlerinde sınava katılacaktır.
 
AÖL SINAVI İLE İLGİLİ TEMEL BİLGİLER
 
Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde yazılı sınav merkezleri ve okullarda (salon ve sırada) girmek zorundadırlar.
 
Sınav giriş belgesinde bulunan açıklamaları okumanız ve açıklamalara uymanız yararınıza olacaktır.
 
Kayıt yenileme işlemi yaptırdığı halde dersini seçememiş öğrenciler ile kayıt yenileme ücretini yatırıp ders seçme işlemini gerçekleştirememiş öğrencilerin Ders Seçimi sistem tarafından yapılmıştır. Seçilen derslerden sınava gireceklerdir.
 
Askerlik (asker olma, askerden yeni terhis olma) cezaevi (cezaevine girmiş olma veya yeni çıkmış olma) zorunlu ikamet değişimi gibi (tayin, deprem, sel ve doğal afetlere bağlı ikamet değiştirme) ve sağlık nedenleri ile (raporlandırmak şartıyla) sınav giriş belgesinde belirtilen sınav merkezlerinde sınava giremeyecek öğrencilerimiz, il ve ilçe Milli eğitim Müdürlüklerinde oluşturulan sınav yürütme kurullarına başvurarak (Ankara ve ilçelerinde oturanlar dâhil) yedek salonda sınava girmek için başvurabilirler. Geçersiz mazeret veya basit nedenlerden dolayı yapılan başvurular kabul edilemez.
 
Yedek salonda öğrencilerin sınava alınması sınav sorguçlarının değerlendirilmesini geciktirmesi nedeni ile sadece geçerli mazereti olan öğrencilerimizin yedek salonda sınava girebilmek için müracaat etmeleri rica olunur.
 
Sınavla ilgili tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün yayımlamış olduğu sınav yönergesi ve talimatları doğrultusunda yapılacaktır.
 
Yedek salon iş ve işlemleri ile ilgili olarak Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü aranmayacaktır.
 

 
AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?
 
*Sisteme giriş yapınız.
 
*Öğrenci Genel Bilgileri sekmesi altındaki Sınav Giriş Belgesi butonuna tıklayınız.
 
*Açılan sayfada yazdır butonuna tıklayınız.
 
*Açılan pencerede yazıcı butonuna tıklayınız.
 
*Yazdır butonuna tıkladıktan sona yazıcıdan sınav giriş belgenizi alabilirsinzi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler