1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF sonuçları açıklandı mı?
AÖF sonuçları açıklandı mı?

AÖF sonuçları açıklandı mı?

Geçtiğimiz hafta cumartesi Pazar olmak üzere iki gün yapılan AÖF dönem sonu sınavlarının sonuçları henüz açıklanmadı.

A+A-

AÖF yani açık öğretim fakültesinde okuyan öğrenciler için geçtiğimiz günlerde 2015 - 2016 güz dönemi final sınavı gerçekleştirilmiştir.

Sınava giren öğrenciler artık heyecanlı bir şekilde sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemektedir. Lise öğrenimini tamamlayıp üniversite okumak isteyen öğrenciler üniversitelere giriş sınavına girerler. Bu sınavdan aldıkları puanlara göre öğrenciler tercihlerini gerçekleştirir ve tercihleri arasından bir üniversitede okumaya hak kazanırlar. Öğrenciler üniversiteyi açık öğretim olarak da okuyabilirler.

Açık öğretim okumak isteyen öğrenciler açık öğretim fakültesi olan okulları tercih ederek açık öğretim okumaya hak kazanabilirler. Ülkemizde 3 tane üniversitenin açık öğretim fakültesi vardır. Bu üniversitelere başvurarak açık öğretim fakültesinde okumaya hak kazanırsınız. İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, ve Anadolu üniversitesi açık öğretim fakültesi olan üniversitelerdir. Bu üniversitelerden istediğiniz üniversite de açık öğretim okuyabilirsiniz. Ülkemizdeki açık öğretim fakültesi olan üniversitelerden en çok tercih edilen üniversite Eskişehir de bulunan Anadolu Üniversitesidir.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

 

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Açık öğretim fakültesinde okuyan öğrenciler için her dönem normal üniversiteler gibi vize ve final sınavı yapılmaktadır. 2015 - 2016 güz döneni vize sınavları 12 - 13 aralık günleri gerçekleştirilmişti. Bu sınavın sonuçları açıklandıktan sonra dönem sonu sınavları yani final sınavı 23 - 24 ocak tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. Sınava giren öğrenciler artık sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemektedir. Artık gelişen internet teknolojisi sayesinde artık sınav sonuçları çok kısa bir süre içinde açıklanmaktadır. Sınavlar gerçekleştirildikten en kısa süre içerisinde artık sınav sonuçları açıklanmaktadır. Açık öğretim fakültesi iktisat ve işletme bölümü fakültelerindeki dönemlik kredi sisteme bağlı olarak yürütülen bu program yeni sistemde öğrencilerin başarılı olarak sayılabilmesi için derslerden 35 puan ve daha üzeri puan almaları gereklidir. 

AÖF ile ilgili tüm işlemlerinizi AÖF bürolarından gerçekleştirebilirsiniz. Sınav giriş belgenizi, sınav sonuç belgenizi, ders kayıt işlemi gibi tüm işlemleri AÖF bürolarından gerçekleştirebilirsiniz. Ama bu işlemleri internet üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Öğrenciler sınava girmeden önce kesinlikle sınav giriş belgelerini yanlarında bulundurmalıdır. Sınav giriş belgenizde bulunan giriş yerinize göre sınava giriş yapabilirsiniz. AÖF resmi internet sitesinden bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfadan işlem gerçekleştirebilmek için ilk olarak sisteme giriş yapmanız gereklidir. Sisteme giriş yapabilmek için öğrenci numaranızı ve şifrenizi biliyor olmanız gereklidir. Öğrenci numaranız ve şifreniz yok ise bunu AÖF bürolarından veya Milli eğitim Müdürlüklerinden alabilirsiniz.

Öğrenci numaranızı ve şifrenizi aldıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. AÖF kurumunun resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra öğrenci giriş sayfasına öğrenci numaranızı ve şifrenizi girmeniz gereklidir. Son olarak güvenlik kodunu da gerekli yere girdikten sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra AÖF ile ilgili tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sınav sonuçları açıklandığında da sınav sonuç bilginize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT