1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF sınav tarihlerini duyurdu!
AÖF sınav tarihlerini duyurdu!

AÖF sınav tarihlerini duyurdu!

AÖF sınav tarihleri açıklandı. Binlerce öğrencinin merakla beklediği AÖF sınavları için geri sayım başladı. İşte AÖF sınav tarihleri ve tüm detaylar...

A+A-

AÖF sınav tarihlerini açıkladı. Kayıtların sona ermesinin ardından binlerce öğrenci AÖF sınav tarihlerinin açıklanmasını bekliyordu. AÖF güz ve bahar dönemi sınavlarının tarihini duyurdu. İşte o açıklama...
 
Uzaktan eğitim öğrenci ile öğretmenin fiziksel olarak aynı ortamda olmaması durumunda kullanılan eğitim teknolojilerindendir. Eğitim teknolojisi tarafından incelenen bir fenomendir ve bu alanın eğitim bilimlerine yaptığı en büyük katkıdır. Uzaktan eğitim ile öğretmenler ve öğrenciler asenkron uzaktan eğitim (kendi seçtiği zamanlarda basılı veya elektronik ortamların el değiştirmesi) veya senkron uzaktan eğitim (eş zamanlı iletişimi sağlayan teknolojiler ile etkileşim) yöntemlerinden uygun ve mümkün olanını kullanarak eğitim çalışmalarını yürütebilirler.
 
Bu okullarda burslu eğitim verilebildiği gibi, tamamen öğrencinin maddi durumu ile ilişkili olarak seçilebilecek bölüm ve programlar da vardır. Türkiye'de uzaktan eğitim veren okulların hiçbirinde burslu eğitim yoktur. Fakat ABD'de yerleşik okullarda bunun örneğine rastlanılabilir.
 
Yurdumuzda uzaktan yükseköğretimi temsil eden başlıca yükseköğrenim kurumu "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi"dir. Bu güzide ve köklü yükseköğrenim kurumumuz, dünyadaki diğer örnekleri de hesaba katılınca, global anlamda en tecrübeli kitlesel uzaktan yükseköğrenim kurumlarından birisidir.
 
AÖF SINAV TARİHLERİ
 
Güz Dönemi Ara Sınavı 26 - 27 Kasım 2016
 
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 14 - 15 Ocak 2017
 
Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017
 
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017
 
2016-2017 Öğretim Yılı Tek Ders Sınavı 15 Temmuz 2017

HABERE YORUM KAT