1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF öğrencilerinin merakla beklediği haber!
AÖF öğrencilerinin merakla beklediği haber!

AÖF öğrencilerinin merakla beklediği haber!

23-24 Ocak tarihlerinde yapılan AÖF sınav sonuçları için sınava giren adaylar büyük bir bekleyişte. Henüz ne zaman açıklanacağı bilinmeyen bu sınavın soru ve cevaplarına online olarak ulaşabilirsiniz.

A+A-

Geçtiğimiz hafta sonunda gerçekleştirilen açık öğretim fakültesi sınavları yapılmıştır. Açıktan üniversite de bir bölüm okumak isteyen, kendini geliştirmek için bir başka bölümün diplomasını almak isteyen vatandaşlar gibi pek çok sebeplerle bu sınava giriş yaparlar.

 

Açık Öğretim Fakültesi kapsamında eğitim veren ülkemiz bünyesince eğitim veren üç üniversite vardır. Bunlar İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesidir. Her yıl pek çok vatandaş bu sınavlara girer. Bir bölüm okuma şansına sahip olan bu bireyler bölümün sınavlarına dönem içerisinde iki kez girerler. Normal eğitim gören üniversite adayları gibi kasım ayında vize ocak ayında da final sınavına katılımda bulunurlar. Oldukça zorlu sınavlara tabi tutulan açıktan eğitim alan vatandaşların final sınavları hafta sonu olmak kaydıyla ocak ayı sonunda yapılmıştır. Açık öğretim fakültelerine bu şekilde katılımda bulunarak sizler de bölümünüzün diplomasını alabilirsiniz.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız. 

 23 Ocak Cumartesi ve 24 Ocak Pazar günlerinde Açık Öğretim Fakültesi sınavları yapılmıştır. Sınavların yapıldığı bugünde adaylar nerede gireceklerini kendilerine göre yapılan sınav başvurusunda belirtirler. Böylece vatandaşlar olarak sizler sınava lise, ortaokul ve üniversitelerde girebilirsiniz. Seçecek olduğunuz il, ilçe sizlere aittir. Adayları zorlayan bu final sınavı yapılmıştır. Stresli günlerin sona erdiği artık sınav sonuçlarının Gündem de ki yerini aldığı bilinmiş durumdadır. Artık sınav günü gelip geçmiş tüm heyecan sınavın sonuçlarındadır. Açık Öğretim Fakültesi Sınav Sonuçları ise sınavın olduğu günden yaklaşık iki hafta sonra açıklanacağı ilgili kurumlar tarafından belirlenmiştir.

 Son dönemlerde artık girilen sınavların sonuçlarının açıklanması çok zaman almamaktadır. Yani ülkemizde bulunan teknolojik ilerleme her türlü alanda kendini belli etmeye başlamıştır. Bizler yapılan gerekli araştırmalar sonucunda en son teknolojik gelişmeye ayak uydurmuş durumdayız. Sonuç olarak da toplu yapılan sınavlardan alınan sonuç daha hızlı ve daha pratik olur. Yani vatandaşlar girmiş oldukları Türkiye genelinde ki sınavlardan almış oldukları sonuçları kolay bir şekilde öğrenebilirler. Eski dönemlerde olduğu gibi sonuçların açıklanması ayları bulmaz.

Sadece birkaç hafta içerisinde açıklanan sınav sonuçları sınava giren adayların yüzlerini güldürür. Hem merakları hem de heyecanları bu şekilde son bulabilir. Bu nedenle sınav sonuçlarının artık hızlı açıklanması bizler için daha kolaydır. Gelişen internet teknolojisi ile de sınav sonucumuzu evde, yolda, bahçede her türlü alanda öğrenebiliriz. Çünkü taşınabilir internet sistemi ile cep telefonlarımızda bulunan özelliklerle bizler internete bağlanabilir Açık Öğretim Fakültesi Sınav Sonuç Açıklama Sistemine yalnızca dakikalar içerisinde giriş yapabiliriz. Böylece hem bizler sınavın soncunu her zaman öğrenebiliriz, hem de sınavdan alınan memnuniyet daha fazla olmuş olur. Adaylara verilen şifre ile ve T.C. kimlik numaraları ile kolaylıkla bu sisteme girişleri yapılabilir.

HABERE YORUM KAT