1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF kayıtları başladı mı?
AÖF kayıtları başladı mı?

AÖF kayıtları başladı mı?

Açık Öğretim Fakültesi kayıtları başladı. Binlerce bireye üniversite şansı tanıyan AÖF, kayıtları nasıl yapılıyor? Kayıtlar ne zaman sona eriyor?

A+A-

Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıtları 5 gün önce başladı. Kayıtların tam gaz devam ettiği bugünlerde birçok kişinin kafası nasıl kayıt olacağına dair karışık durumda kaldı. 

2016-2017 Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) kayıt tarihleri AÖF resmi sitesinde duyuruldu. Yaklaşık 1 milyon 400 bin öğrenciye açıköğretim sistemiyle yükseköğrenim sağlayan AÖF 17 lisans ve 34 önlisans programıyla bu sene de yeni öğrencileri bünyesine katacak.

AÖF KAYIT TARİHLERİ
 
AÖF üniversite yeni kayıt için internet başvuru ve kayıt tarihleri 25 Ağustos Perşembe günü başlıyor. 03 Eylül Cumartesi günü ise sona eriyor. AÖF internet başvurusu http://aof.anadolu.edu.tr adresinden yapılacaktır.
 
İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.
 
03 Eylül 2016 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.
 
Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.
 
İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
 
KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
 
Üniversiteye kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm aday öğrenciler, her öğretim yılı başında Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen katkı payını/öğrenim ücreti tutarını ödemesi hâlinde kesin kayıt için istenen belgeler ile birlikte ilgili birimin kayıt bürosuna başvurarak kayıt yaptırır.
 
Türk öğrenci adaylarının kayıtları için gerekli belgeler:
 
Lise diplomasının aslı,
 
Kimlik fotokopisi,
 
12 adet (4,5×6 cm) fotoğraf,
 
Öğrenci katkı payını/öğrenim ücretini ödemesine ilişkin banka dekontu,
 
Yabancı uyruklu öğrenci adaylarının kayıtları için gerekli belgeler:
 
Adayın programa yerleştirildiği Sınav Sonuç Belgesi,
 
Lise Diplomasının aslı,
 
Öğrenim vizesi alınmış pasaport,
 
12 adet (4,5×6 cm) fotoğraf,
 
Adayın katkı payını/öğrenim ücretini ödediğine ilişkin banka dekontu,
 
* Kayıt için gerekli belgeler her öğretim yılında duyurulmaktadır. Bu nedenle güncel duyuruların izlenmesi önerilmektedir.

HABERE YORUM KAT