1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF kayıt yenileme süresi için geri sayım başladı
AÖF kayıt yenileme süresi için geri sayım başladı

AÖF kayıt yenileme süresi için geri sayım başladı

2016 2017 eğitim öğretim yılında AÖF kayıt yenileme işlemini henüz yaptırmamış olan Açıköğretim Fakültesi öğrencileri için AÖF kayıt yenileme süresi sona eriyor. Peki AÖF kayıt yenileme nasıl yapılır?

A+A-

Açık öğretim fakülteleri öğrencilere çeşitli alanlarda bölüm okuma imkânı tanır. Tanıdıkları bu bölüm okuma imkânından sonra da artık tek bir lisans programı okumanın pek bir getirisi olmadığı gerekçesiyle ikinci bir bölüm okumak isteyen kişiler bu bölümleri okur.

Her lise mezunu olan kişinin katılım sağlayabileceği sistemlerden biri olan bu açık öğretim fakülteleri sayesinde bizler kısa bir zamanda lisans mezunu olabiliriz. Yaz aylarında AÖF başvurularının yapılması ve gerekli tutarların ödenmeye başlanması ile beraber ön kayıt yapılmıştır. Ardından gerçekleştirilecek olan bu çalışmalar sonucunda bizler de açıktan bölüm bitirme fırsatını yakalayabiliriz.

Aynı şekilde diploma sahibi olarak mezun olduğumuz zamanlarda bu diploma ile iş başvurusunda bulunabilir kısa bir zaman dilimi içerisinde düzenlenen bu tip çalışmalardan yararlanabiliriz. Artık günümüzde açıktan bölüm okuyan çok sayıda kişi vardır. Bu açıktan bölüm okuyan öğrencilerin sayısında da son dönemler büyük bir artış meydana gelmiştir. Dolayısıyla açık öğretim fakülteleri ile beraber yapılmakta olan çeşitli düzenlemeler sonucunda konuya ilişkin en güncel bilgileri almak isteyebiliriz. İşte tam da bu noktada vatandaşların hızlı bir şekilde kullanımda olduğu internet sistemi üzerinden güncel haberleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Düzenlenen çalışmalardan sonra AÖF kayıt yenileme ve de AÖF sınav bilgileri hakkında en güncel bilgileri bu sayede öğrenebilirsiniz.

Açık Öğretim Fakültelerinde gerçekleştirilen bu büyük yeni sistem sonucunda artık kayıt yenileme gibi işlemlerimiz olduğu zamanlarda bizler hızlı bir şekilde düzenlenen bu sistem içerisinde bulunan kayıt yenileme işlemimizi internet erişimini sağladığımız her ortamda gerçekleştirebiliriz. Üniversitelerin ilk sınavları olan vize adı verilen sınava giriş yapabilmeleri için bu AÇF kayıt yenileme işlemi oldukça önemlidir. Aynı zamanda yapılan bu düzenlemeler sonucunda AÖF kayıt yenileme adına oluşturulan sistemler üzerinden diledikleri işlemi vatandaşlar kısa sürede gerçekleştirebilir. İnternet erişimin çok kolay şekillerde sağlanasından sonra artık bizler kısa bir zamana dilimi içerisinde bu sistemin verdiği kolaylıkları kullanabiliriz.

AÇF kayıt yenileme işlemi de resmi sayfalardan gerçekleştirilmektedir. Her zaman yedi gün yirmi dört saat hizmet veren bu internet sayesinde kısa bir şekilde bizler işlemlerimizi kolayca gerçekleştirebiliriz. Sınava katılım sağlayacak olan adaylar zaten ortalama dört yada beş hafta sonra ilk vizeye gireceklerdir. Adayların AÖF kayıt yenileme işlemi için dikkat etmeleri gereken tek nokta bu kayıt yenileme işleminin son yapım tarihi 7 Ekim’dir. Bu nedenle bu tarihe kadar adayların kayıt yenileme işlemlerini yapması önemlidir.

HABERE YORUM KAT