1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF kayıt yenileme işlemleri devam ediyor!
AÖF kayıt yenileme işlemleri devam ediyor!

AÖF kayıt yenileme işlemleri devam ediyor!

22 Şubat Pazartesi günü başlayan AÖF ders kayıt işlemleri hala devam ediyor.

A+A-

Yaklaşık olarak bu sıralar tüm üniversitelerde bahar dönemi başlamak üzeredir. Bu açık öğretim fakülteleri içinde geçerlidir. Açık öğretim fakültelerinde okuyan öğrenciler bahar dönemi için kayıtlarını şu sıralarda yapmaları gereklidir. Üniversite eğitimin yanına bir açık öğretim diploması daha almak isteyen öğrenciler, üniversite eğitimi alamayıp açık öğretim fakültesinden diploma almak isteyen öğrenciler açık öğretim fakültelerinde eğitimlerini sürdürmektedir. Gün dönemi finallerinden sonra güz dönemi son ermiştir. Öğrenciler artık bahar dönemine hazırlanmaya başlamıştır.

 

Ülkemizde bulunan 3 tane üniversitenin açık öğretim fakültesi bulunmaktadır. İstanbul Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinin açık öğretim fakülteleri bulunmaktadır. Bu 3 üniversiteden istediğiniz bir üniversitenin açık öğretim fakültesine kaydınızı yaptırabilirsiniz. Ama bölüm seçeneği açısından öğrenciler genellikle Anadolu Üniversitesinin açık öğretim fakültesini tercih etmektedir. İşletme, iktisat, sosyal hizmet, edebiyat, sosyoloji bölümlerine kaydınızı yaptırarak açık öğretim olarak öğrenim görebilirsiniz.

 

Açık öğretim fakültesinde eğitim gören öğrenciler ilk dönemi yani güz dönemini tamamlayıp şu an ikinci dönem yani bahar dönemine hazırlıklarını gerçekleştirmektedir. Bahar döneminde öğrenim görmek isteyen öğrenciler kayıt yenileme döneminde bahar dönemi için kayıt yaptırmaları gereklidir. Açık öğretim fakültesinde öğrenim gören öğrenciler kayıt yenileme döneminde ders seçimlerini yapmaları gereklidir. AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 22 şubat tarihinde başlamıştır. Bahar döneminde okumak isteyen öğrenciler 22 şubattan itibaren açık öğretim bürolarına giderek ders seçimini gerçekleştirebilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. Ders seçimini yaptıktan sonra harç bedelini de yatırmanız gereklidir. Kayıt yenileme işlemleri 22 şubat tarihinde başlamıştır ve 4 mart tarihine kadar devam edecektir. Açık öğretim fakültelerinden veya açık öğretim bürolarından ders seçimi ve kayıt yenileme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden de kayıt yenileme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Açık öğretim fakültesinin internet sitesinden öğrenci girişi bölümünden AÖF internet sistemine giriş yapabilirsiniz ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

AÖF sistemine giriş yaparak açık öğretim fakültesi ile ilgili bazı işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sınav tarihlerini, sınav sonuçlarını, ders seçimi, ders ekleme ve silme işlemlerini bu sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Sınavlara girerken yanınızda bulundurmanız gereken sınav giriş belgenizi de bu sistem üzerinden ulaşabilirsiniz ve çıktısını alabilirsiniz. Hangi dönemlerde hangi dersleri aldığınızı ve bu derslerden kaç puan aldığınızı bu sistem sayesinde öğrenebilirsiniz. Bu bilgilerin hepsine AÖF sistemine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. AÖF öğrenci girişi sayfasına öğrenci numaranızı ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz.

Öğrenci numaranızı ve şifrenizi ilk kayıt yaptırdığınız sırada AÖF bürolarından almış olmalısınız. Eğer öğrenci numaranızı ve şifrenizi bilmiyorsanız AÖF bürolarına giderek veya Milli Eğitim Müdürlüklerine giderek öğrenebilirsiniz. Öğrenci numaranızı ve şifrenizi aldıktan sonra giriş sayfasına öğrenci numaranızı ve şifrenizi giriş yaptıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra AÖF ile ilgili bir çok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

HABERE YORUM KAT