1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. AÖF kayıt yenileme 22 Şubat’ta başlıyor!
AÖF kayıt yenileme 22 Şubat’ta başlıyor!

AÖF kayıt yenileme 22 Şubat’ta başlıyor!

Açıköğretim Fakültesi’nde öğrenim görmekte olan öğrenciler için ders kaydı yapma işlemleri 22 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

A+A-

Üniversite sınavı sonucunda öğrenciler tercihleri kapsamında üniversitelere ve açıköğretime kayıt olmaktadırlar. Açıköğretim eğitimi alan kişiler okula gitmelerine gerek kalmadan yaşamakta oldukları şehirlerde sınava girmek kaydıyla eğitimlerini uzaktan gerçekleştirebilmektedirler.

 

Eğitim olarak üniversite eğitimden herhangi bir farkı olmayan açık öğretimi, ülkemizde 3 farklı üniversite vermektedir. Bu üniversiteler, İstanbul Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi'dir. Ancak öğrencilerin en çok tercih etmekte olduğu üniversite Eskişehir Anadolu Üniversitesi'dir. Bu üniversiteden önlisans veya lisans eğitiminizi alabilirsiniz. Bunun için her dönem kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kayıt işlemlerinizi online işlemler yardımı ile yapabileceğiniz gibi aynı zamanda  şehrinizde bulunan kayıt bürolarından da kolaylıkla yapabilirsiniz.


Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

İlk dönemin sona ermesi ile birlikte 2. dönem için kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. 23-24 Ocak tarihlerinde yapılan dönem sonu final sınavlarının sonuçlarının geç açıklanması dolayısıyla, 2. dönem kayıtları bu sene 22 Şubat 2016 tarihinde yapılacağı açıklanmıştır.

İnternetin gelişmesi ve işlemlerimizi online üzerinden yapabilme imkanları ile birlikte, açıköğretim kayıtlarını da yapacak olduğunuz birkaç basit işlem sonucunda online olarak gerçekleştirebilirsiniz. 22 Şubat pazartesi günü başlayacak olan açıköğretim 2. dönem kayıtları 4 mart 2016 tarihine kadar devam edecektir. Mazeretli kayıt yenileme tarihinin 4 Mart 2016 Cuma günü yapılacağı açıklanmış olan Açık Öğretim kayıt yenileme dönemi toplamda 11 gün sürecektir.

Kaydınızı yapmanız için ilk olarak gerekli olan harcı yatırmanız gerekmektedir. Harcı yatırdıktan sonra ise ders seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz. Gerekli olan harç bedelinizi, internet üzerinden, ATM’lerden ve şubelerden yatırabilirsiniz. Şubeler üzerinden para yatırmak isteyen kişilerin mesai saatleri içerisinde paralarını yatırmaları gerekmektedir. ATM ve internet üzerinden harç yatırmak isteyen kişiler ise, diledikleri zaman 7/24 işlemlerini yapabilirler.

Harç bedelini yatırmış olan öğrenciler, ders kaydını yapabilmeleri için üniversitenin siteleri üzerinden online girişlerini yapmaları gerekmektedir. Anadolu Üniversite'si internet sitesi üzerinden de bu işleminizi yapabilirsiniz. Sisteme giriş yapabilmeniz için ise bazı bilgilerinizi siteme doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra T.C kimlik numaranızı ya da e-posta adresinizi ilgili yere girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında belirlemiş olduğunuz şifrenizi giriniz.

Eğer şifreniz yoksa veya unuttuysanız, ekran üzerindeki  şifremi unuttum / şifrem yok butonuna basarak sizden istenilen bilgilerinizi girerek şifrenizi edinebilirsiniz. Şifrenizi değiştirmek için yine ilgili butona basarak işleminizi yapabilirsiniz. İşlemlerinizi ayrıca bunlara gerek kalmadan tek kullanımlık şifre ile sisteme girişinizi yapabilirsiniz. Ayrıca Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemi için oturum aç butonu yardımı ile de girişinizi yapabilirsiniz.

Sisteme girişinizi tamamladıktan sonra bahar dönemi için ders kayıtlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ders seçimlerinizi değiştirmek için yarıca ekle/ sil butonu yardımı ile derslerinizi değiştirebilirsiniz. Ders kaydı işlemlerinizi bu şekilde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Ders kaydı işleminizi tamamladıktan sonra, Açık Öğretim sınavlarına girmeye hak kazanmış olacaksınızdır. Bahar dönemi ara sınavları  16 – 17 Nisan 2016 tarihinde, final sınavları ise 4-5 Haziran 2016 tarihinde yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler