1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Antrenörlerden ‘Zorunlu Seminere’ Veryansın
Antrenörlerden ‘Zorunlu Seminere’ Veryansın

Antrenörlerden ‘Zorunlu Seminere’ Veryansın

Türkiye Futbol Federasyonu Teknik Adamların Eğitimi ve Sınıflandırılması Talimatı’nın 5. Maddesi gereğince TFF-TÜFAD işbirliğinde her iki yılda bir düzenlenen ve katılımın zorunlu olduğu "Bölgesel Gelişim Semineri” Diyarbakır’da düzenlendi.

A+A-

Seminere katılan Diyarbakırlı antrenörler, semier katılım ücretinin yüksek olduğunu beyan ederek, bu konuda TFF’den yardım istedi.
 
 Diyarbakır Sümer Park Ortak Yaşam Alanında düzenlenen seminere TÜFAD Başkanı Abdulsamet Karataş da hazır bulundu. Seminer, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Takım Teknik Sorumlusu Nur Mustafa Gülen tarafından verildi.
 
Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen bu seminere, UEFA Pro lisansına sahip teknik adamların dışındaki tüm diğer lisanslara sahip teknik adamların katılması zorunlu tutuldu.
 
Bu teknik adamlar seminer tarihinden önce herhangi bir  kursa katılıp diploma almış olsalar dahi  bu seminere katılmak zorunda oldukları belirtildi. TFF Teknik Direktör Lisansına sahip olup, UEFA Pro Lisans Güncelleme kursuna başvurmuş ve güncelleme kursuna katılması kesinleşmiş olanlar bu seminere katılmaları zorunluluğu bulunmuyordu.
 
“KATLIM ÜCRETİNDEN DERT YANDILAR”
 
Verilen seminere 100’ün üzerinde antrenör katıldı. Seminerin verimli geçtiğini vurgulayan antrenörler, katılım ücretinden dert yandı.
 
Antrenörler, “Ancak bizlerin bu tür seminerlere katılmamız ve başarılı olmamız gerekiyor. Katılmak için seminer katılım ücretlerinin yüksek olması bizleri geri adım attırıyor. TFF’nin bizlere bu konuda yardımcı olmasını istiyor. Öneri olarak da her ilde bulunan antrenörlere seminerlerin o ilde verilmesi olabilir. Bu seminerler konusunda daha masrafsız ve eğitimlerin daha verimli ve katılımın da yüksek olacağını düşünüyoruz” dediler.

HABERE YORUM KAT