1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Antalya'dan geldi, Diyarbakır'da gayrimenkul ofisi açtı
Antalya'dan geldi, Diyarbakır'da gayrimenkul ofisi açtı

Antalya'dan geldi, Diyarbakır'da gayrimenkul ofisi açtı

Çözüm süreci ile birlikte Antalya'dan Diyarbakır'a gelip burada gayrimenkul ofisi açan iş kadını Hatice Keleş, kendisinin barış elçisi olduğunu söyledi.

A+A-

Antalya'da inşaat ve gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Keleş, barış sürecinin getirdiği olumlu hava ile birlikte Diyarbakır'da ofis açtı. Barış elçisi olarak Diyarbakır'a geldiğini belirten Keleş, kentte inşaat ve emlak sektöründe çalışmalar yürüteceklerini ifade etti. İlk aşamada 3 kişiye istihdam sağladığını kaydeden Keleş, bu sayının önümüzdeki aylarda 100'ü geçebileceğini dile getirdi.

Dicle Üniversitesi'nden yetkililerle görüşüp, üniversitede emlak satış pazarlama bölümü açmak istediklerini aktaran Keleş, "Bu bölgenin insanına iş verip, meslek kazanmalarının önünü açacağız. Yanımızda çalışanlara satış eğitimi verdikten sonra gayrimenkul satış danışmanı olabilecekler. Bizim işe aldığımız kişilerin herhangi bir yanlışı kurumumuzu ilgilendirecek. Bunun için ince eleyip sık dokumamız lazım. Sigorta personeli gibi davranıp, kiralık olan dairelerinde oturan vatandaşları, koşullar konusunda bilgilendireceğiz. Örneğin, yıllık sözleşme yapıldığı takdirde bunu not alıp, 11. ayda kiracı ile görüşüp, devam edip etmeyeceklerini soracağız. Bu durumda ev sahibi kendini önemli ve iyi hissedecek. Biz Diyarbakır'a yeni bir bakış getiriyoruz” dedi.

Kendisinin cinsiyet ayrımı bile yapmadığını anlatan Keleş, “İnsanları ırklarına göre ayırmak çok yanlış. Türk, Kürt, Çerkez, Arap, Hristiyan, Müslüman. Ben bunların hiç birinin ayrımını yapmıyorum. Süreç çok güzel ilerliyor. Ben buraya barış elçisi olarak geldi. Geliş aşamam çok hızlı gelişti. Diyarbakır'da olmaktan çok memnunum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT