1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Antalya'da köylüler felaketi yaşıyor
Antalya'da köylüler felaketi yaşıyor

Antalya'da köylüler felaketi yaşıyor

Antalya'da köylüler yangının evlerine ve tarım alanlarına sıçramasını önlemek için ilaçlama makinalarına su doldurarak yangına müdahale etmeye çalışıyor.

A+A-

Antalya'nın Manavgat ve Serik ilçeleri arasında çok sayıda köyü de etkisi altına alan yangın, Çakış köyünün Ötkünlü Mahallesi'ni etkilemeye başladı.

Alevlerin etkili olmaya başladığı Ötkünlü mahallesinde vatandaşlar, kendi imkanlarıyla yangına karşı mücadele ediyor.

Mahallede evleri bulunan vatandaşlar, traktörlerin arkasına bağladıkları ilaçlama makinelerinin içlerini suyla doldurarak, alevlerin yaklaştığı ev ve tarım alanlarını kurtarmaya çalışıyorlar.

Köy sakinlerinden Süleyman Cengiz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangına müdahalede kullanılan tek iş makinesinin kepçe olduğunu, onun da köy muhtarı tarafından özel bir şirketten ücreti karşılığında kiralandığını bildirdi.

Cengiz, köylülerin içme suyu, gıda maddesi gibi gereksinimlerinin özel bir okul tarafından karşılandığını belirterek, ''Bu okul Kızılayımız, köylüler de yangın söndürme ekibimiz oldu'' diye konuştu.

Ali İhsan Yaman adlı mahalle sakini de, mahallede herkesin kendi çabasıyla bir şeyler yapmaya çalıştığını belirtti.

-KAYIP KİŞİ ZEYTİNLİĞİNDE BULUNDU-

Bu arada Sarıabalı köyünde yaşayan ve yakınları tarafından bir süredir haber alınamayan Ali Sarı da (60), kendi dikip büyüttüğü zeytinlikte bulundu. Zeytinliğini kurtarmak isterken dumandan etkilenerek baygın düştüğü belirtilen Sarı'nın, yakınları tarafından bir sağlık kuruluşuna götürüldüğü öğrenildi.