1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Antalya'da kadayıf resitali
Antalya'da kadayıf resitali

Antalya'da kadayıf resitali

Bu yıl Antalya, EXPO Center'da dördüncüsü düzenlenen Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı'nda Diyarbakır standında yerini alan Diyarbakır'ın ünlü kadayıfçısı Hacı Levent Antalyalı kadınların ilgi odağı oldu.

A+A-

DİYARBAKIR Ticaret Borsası ile Ticaret Sanayi Odası işbirliğinde Karacadağ Kalkınma Ajansının desteğiyle Yöresel ve Geleneksel Ürünler Fuarı büyük katılım ile devam ediyor. Diyarbakır standında kadayıf üretimi yapıp ziyaretçilere ikram eden Hacı Levent Kadayıfçısı fuara katılan kadınlara kadayıf yapımı ile ilgili bilgi verdi.

Kadayıf yapımı ile ilgili kadınlara bilgi veren Hacı Levent Kadayıfçısı Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Adnan Altunhan işletme olarak 1907'den beri kadayıf üretimi yaptıklarını kendisinin de otuz yıldan beri kadayıf ürettiğini belirterek şunları söyledi;

“Kadayıfımızı yaparken kullandığımız unu ve yağı seçerken çok özen gösteriyoruz. Şerbeti hazırlarken kıvama dikkat etmek de kadayıfın lezzeti açısından çok önemlidir. Özenle hazırladığımız ve hiçbir katkı maddesi bulunmayan kadayıfımız en az 10 gün süreyle tazeliğini ve lezzetini korumaktadır”.
 

HABERE YORUM KAT