1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Annesi ve ablasını öldürdü
Annesi ve ablasını öldürdü

Annesi ve ablasını öldürdü

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da annesi Bedia Ateşal ve ablası Tevrat Ateşal'ı öldüren, babası Alaattin Ateşal'ı ise silahla ağır yaralayan Selamettin Ateşal hakkında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 40 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

A+A-

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame, 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

İddianamede, maktul Bedia Ateşal'ın olaydan iki gün önce sanık Selamettin Ateşal tarafından dövülmesi üzerine polise giderek şikayetçi olduğu belirtildi.

Sanık Ateşal'ın anne ve babasına ateş ettikten sonra kuaför olan teyzesi G.D'nin iş yerine giderek, "İki kişiyi öldürdüm, seni de öldüreceğim" dediği, o sırada kuaförden çıkan ablasını, saçından tutup diz çöktürdüğü ve başına ateş ettiği kaydedilen iddianamede, sanığın silahı teyzesinin de başına dayayarak tetiği çektiği ancak silahın patlamadığı ifade edildi.

Olaydan sonra kaçan sanığın 3 gün sonra güvenlik güçlerine teslim olduğu aktarılan iddianamede, Ateşal'ın sorgusunda "Ailem fuhuş yapıyordu, bu nedenle onları öldürdüm" dediği vurgulandı.

İddianamede, sanığın akıl sağlığının yerin olup olmadığının tespiti için Elazığ Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderildiği kaydedildi.

Sanık Ateşal hakkında TCK'nın 82/1-d maddesinde yer alan "Alt soy veya üst soya karşı kasten öldürme" suçundan 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ile "Kasten öldürmeye teşebbüs" ve "Basit yaralama" nedeniyle de 40 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.


Muhabir: Aziz Aslan
Yayınlayan: İbrahim Yakut

HABERE YORUM KAT