Annenin feryadı

Annenin feryadı

Diyarbakır'da Erol ile Ayser Böçküm çiftinin dağa çıkarıldığı belirtilen 14 yaşındaki oğulları Sinan için kurduğu eylem çadırını ziyaret ettik, biran önce evlatlarına kavuşmayı ümit eden gözü yaşlı aile, çözüm sürecinin önemine vurgu yaptı.

A+A-

Akit, Erol ile Ayser Böçküm çiftinin 23 Nisan'da pikniğe gideceğini söyledikten sonra bir daha haber alınamayan ve dağa çıkarıldığı belirtilen 14 yaşındaki lise 2 öğrencisi oğulları Sinan için Fiskaya Dicle Mahallesi'nde kurduğu eylem çadırını ziyaret etti.

Gözü yaşlı aile, biran önce evlatlarına kavuşmayı umuyor. Oğlunun bulunması için BDP ve yetkililerden yardım isteyen anne Ayser Böçküm, “Bir haftadır oğlum pikniktedir. Yeter o kadar piknik. Getirsinler. Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a, BDP'ye, İmralı'ya, Kandil'e sesleniyorum. Oğlum gelsin. Onların da çocukları var. Sesimi duysunlar. Bu kadar ana ağladı, ben 20 senedir ağlıyorum. Artık ağlamak istemiyorum. Barış süreci var. Buna gölge düşürmesinler. Tüm analara sesleniyorum. Gelsinler bana yardım etsinler. Sinan'ım gelmedikten sonra bu dünya benim olsa ne yazar” dedi.

“DAĞDAKİLER DE GELSİN”

Dağdaki tüm PKK mensuplarına eve dönüş çağrısı yapan Böçküm, tüm engelleme girişimlerine rağmen kararlılıkla sürdürülen çözüm sürecinin önemine vurgu yaparak, “İnşallah bu kurduğumuz çadır barışa sebep olacak. Bütün Sinan'ları istiyorum. Barış ve kardeşlik olsun. Artık kan dökülmüyor. Dağdakiler de gelsin. Barışa adım atsınlar. Yıllardır yollarını hasretle gözleyen analarıyla kucaklaşsınlar” ifadelerini kullandı.

“DİYARBAKIR GÜZELLİKLERİYLE ANILSIN”

Baba Erol Böçküm de oğlu Sinan'ın kendisine çok düşkün olduğunu dile getirdi. Oğluna yeniden kavuşacağı anı beklediğini belirten Erol Böçküm, “Bizim içinde bulunduğumuz durum barışa vesile olsun. Diyarbakır güzellikleriyle anılsın. İnsanların bizi anlamasını bekliyoruz. Günlerdir buradayız. Eşimin hali ortada. Oğlumuzun bulunmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT