1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Annenin 'evlat' feryadı
Annenin 'evlat' feryadı

Annenin 'evlat' feryadı

Oğlunun henüz 14 yaşındayken işlemediği bir suçtan yargılandığını ve geçtiğimiz günlerde 7 yıl hapis cezasına çarptırıldığını ileri süren anne, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’ndan yardım istedi.

A+A-

Diyarbakır’da 2010 yılında henüz 14 yaşındayken iki yakını ile birlikte borç para verdiği ileri sürülen okul arkadaşına silah çektiği iddiasıyla hakkında dava açılan ve 5 yıl sonra “Birden fazla kişi ile silahlı yağmaya teşebbüs” ile “Hürriyetinden yoksun kılmak” suçlarından toplam 7 yıl hapis cezasına çarptırılan oğlu Azad Ergörmüş’ün suçsuz yere cezalandırıldığını ileri süren anne Mufide Ergörmüş yardım istedi.

 

Oğlunun işlemediği bir suç yüzünden cezalandırıldığını iddia eden Ergörmüş, “Bu olay olduğunda oğlum 14 yaşındaydı. Bir arkadaşına borç vermiş. Sonra verdiği borç paraları istemiş. Yanına iki yakınını da almış alacağını istemiş. Ancak borç verdiği çocuk kendilerine silah çekmiş. Çocuklarda ellerinden aldıkları silahla jandarmaya yakalanmışlar. Bu ifade tutanaklarında da var. Ama yine de oğlum suçlu görülerek, 7 yıl hapse mahkum edilmiş” dedi.
 
Davanın 5 yıl sürdüğünü ve oğlunun tutuksuz yargılandığını anlatan anne Ergörmüş, “Bu süre içerisinde oğlum kendi düzenini kurmuştu. Yalova’ya yerleşti.

 

Diğer çocuklarıma babalık yapıyordu. Onlar okusun diye sürekli kitap gönderiyordu. 5 yıl sonra dava sonuçlandı oğlumu hapse attılar. Oğlumun hiçbir suçu yok. Ben hiçbir şey olmasa bile oğlumun yeniden yargılanmasını istiyorum.

 

Bunun için de herkesin yardımına koşan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu’ndan yardım istiyorum. O duysun sesimizi, bize yardımcı olsun. Eğer iyi bir yargılama yapılırsa oğlumun suçsuz olduğu ortaya çıkar” diye konuştu. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler