1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Annelerini taşla öldüren kardeşlere ceza verilmedi
Annelerini taşla öldüren kardeşlere ceza verilmedi

Annelerini taşla öldüren kardeşlere ceza verilmedi

Diyarbakır'da iki kardeş birbirlerine öldüresiye taş atarak kavga etti.

A+A-

Baba ise çocuklarını ‘ayırmak’ için onlara çekiç fırlattı. Bu arada kavgayı ayırmak isteyen 68 yaşındaki anne başına gelen taşla hayatını kaybetti. Mahkeme kimseye ceza vermedi.


Diyarbakır Sur İlçesi Bağpınar Mahallesi'nde 3 yıl önce meydana gelen olayda 68 yaşındaki Neslihan Pınarbaşı, başına sert bir cisimle vurulması sonucu getirildiği Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

 

Savcı soruşturma başlattı ve olay günü Neslihan Pınarbaşı'nın, çocukları 29 yaşındaki Ubeydullah ile 46 yaşındaki Mehmet Selim Pınarbaşı'nın kavgası sırasında başına gelen taşla öldüğünü tespit etti.


Savcı Ömür Boyu Hapis İstedi


Savcı iddianamede, sanık kardeşlerin attığı taşlardan birinin araya giren annelerine isabet ettiğini, ancak olaydaki kastının annelerini öldürmek olmadığını kaydetti. İki kardeşin kavga sırasında taşların annelerine isabet edeceğini öngörmelerine rağmen eylemi gerçekleştirdiğini vurgulayan savcı, şüphelilerin 'olası kasıtla' annelerinin ölümüne neden olduklarını kaydetti.


Mehmet Selim ve Ubeydullah Pınarbaşı'nın 'Olası kastla yakın akrabayı öldürme' suçundan ömür boyu hapisle yargılanmasını isteyen savcı, kavgayı ayırmak için çocuklarına çekiç fırlatan baba Mehmet Pınarbaşı'nın ise 'kasten yaralama' suçundan 1.5 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.


Mahkeme Ceza Vermedi

 

Mahkeme de sanıklar Ubeydullah ve Mehmet Selim Pınarbaşı için, 'sonucun kişisel ve ailevi durum bakımından ceza verilmesini gereksiz kılacak derecede mağduriyete yol açacağı için ceza verilmesine yer olmadığına' kararını verdi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler