1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Annelerin eylemi 77. gününde
Annelerin eylemi 77. gününde

Annelerin eylemi 77. gününde

DİYARBAKIR - Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin 19 Mayıs'ta başlattıkları oturma eylemi 77. gününe girdi.

A+A-
PKK tarafından çeşitli tarihlerde kaçırılan çocukların aileleri oturma eylemini sürdürüyor. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde başlattıkları oturma eylemini önce refüje, daha sonra da Dağkapı Meydanı'na taşıyan aileler, çocukları gelene kadar eylemlerine devam edeceklerini bildirdi.
 
Mehmet Tokar'ın annesi Sadiye Tokar, çocuğunun lise 1 öğrencisi olduğunu ve göz rahatsızlığı nedeniyle sürekli kontrolde tutulması gerektiğini söyledi. Tokar, "Burada perişan olduk. Devlet yetkililerine sesleniyorum, bize yardım etsinler artık. Anneler perişan durumda, yaklaşık 3 ayımızı doldurmak üzereyiz. Desteklerini eksiltmesinler ki çocuklarımız gelsin. Orada olan çocukların hepsi perişan durumda şuan. Sadece benim değil, giden bütün çocuklar perişan durumda orada. Türkiye'de Kürt olan aileler burada toplanmış durumda ve çocuklarını istiyorlar" dedi.
 
Osman Baytok'un annesi Zeynep Baytok ise, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde eylemlerini başlattıklarını hatırlattı. Anne Baytok, “Eylemimize artık Dağkapı Meydanı'nda devam etmekteyiz. Çocuklarımızı almak için kararlıyız, bekleyeceğiz. Kimin elinden ne geliyorsa bizim için uğraşsın, burada perişan durumdayız. Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve Selahattin Demirtaş sesimizi duysunlar, Ramazan ayı ve bayram için çok umutluyduk ama olmadı" diye konuştu.
 
(BE-YRT-CC-Y)

HABERE YORUM KAT