1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Anneden tüyler ürperten itiraflar
Anneden tüyler ürperten itiraflar

Anneden tüyler ürperten itiraflar

Ağladığı için 16 aylık oğlunu ekmek bıçağıyla boğazını keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan anne, mahkemede dehşet veren itiraflarda bulundu.

A+A-

Samsun'da, ağladığı için 16 aylık oğlunu boğazını ekmek bıçağıyla keserek öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan 4 çocuk annesi kadının yargılanmasına başlandı.Olay, Gaziosmanpaşa Mahallesi'nde 3 ay önce meydana geldi. Ruhsal tedavi gören 4 çocuk annesi E.K. (34), evlerinin koridorunda 16 aylık oğlu R.K.'nın boğazını ekmek bıçağıyla keserek öldürdüğü iddia edilmişti.Annesinin bakkala gönderdiği 11 yaşındaki O.K., eve geldiğinde korkunç manzara karşısında ne yapacağını şaşırarak komşulardan yardım istedi. Olayın polise haber verilmesi üzerine eve giden polisler koridorda 16 aylık R.K.'nın cesediyle karşılaştı. Olaydan sonra yakalanarak tutuklanan anne E.K.'nın Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün yargılanmasına başlandı.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle yargılanan E.K., duruşmada, suçunu kabul ettiğini belirterek, "Ben suçlamayı kabul ediyorum. Oğlumu ben öldürdüm. Oğluma bakamıyordum. Başka çocuklarım da var. Savcı ve poliste verdiğim ifademi tekrarlıyorum. Oğlum sürekli ağlıyordu. Çok bunalmıştım. Kendisini yere yatırdım. Para sıkıntısı çekiyordum. Bunalım içindeydim. O bunalımla ağladığı için yere yatırdığım oğlumun boğazını ekmek bıçağıyla kestim" dedi.

Eşinin oğlunu niçin öldürdüğünü bilmediğini belirten M.K. (34) ise sanıktan şikayetçi olduğunu belirterek "En küçük oğlumu boğazını keserek öldürdü. Geçen yıl kendisini tedavi olması için hastaneye götürdüm. Akli yönden iyi idi. Olayın sebebini bilmiyorum. Cezalandırılmasını istiyorum" diye konuştu.Mahkeme heyeti, anne E.K.'nın akli dengesinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na sevk edilmesine karar verirken, duruşma ileri bir tarihe ertelendi.