1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Anne sütünün önemi oyunla anlatıldı
Anne sütünün önemi oyunla anlatıldı

Anne sütünün önemi oyunla anlatıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar Belediyesi Sağlık Merkezi, Tabip Odası ve Bebelac ortaklığıyla anne sütü ve beslenmeye yönelik “Bebek Beslenmesinde Şimdiki Aklım Olsaydı” adlı tiyatro sahnelendi.

A+A-

Hasırlı Çamaşır Evi, Yeniköy Çamaşır Evi ve Bağlar semtinde yaşayan 200 kadın belediye servis araçlarıyla Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'na  geldi. Aile Sağlığı  Eğitimi Yrd. Doç. Dr Kenan Taştan'ın yazdığı, sağlık çalışanlarının sahneye koyduğu “Bebek Beslenmesinde Şimdiki Aklım Olsaydı” adlı oyun kadınlar tarafından ilgiyle izlendi.  

Oyundan sonra  konuşan Yrd. Doç. Dr Kenan Taştan, yeni doğan çocuğa ilk altı ay boyunca sadece anne sütünün verilmesi gerektiğini söyleyerek, “ 2 yaşına kadar anne sütüne devam edilmesini oldukça yararlıdır” diye konuştu. Taştan, anne sütü dışında pirinç unu, inek sütü gibi ek gıdaların verilmemesini,  anne sütünün yetersiz olduğu zaman doktor tavsiyesiyle çocuğun yaş grubuna göre bebe mamalarının verilmesini söyledi.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nurettin Okur ise anne sütü ve beslenmeye yönelik bilgi verdi.Etkinliğin ardından katılımcılara içerisinde  bebek bezi, ıslak mendil, beslenme kılavuzu bulunan hijyen paketi hediye edildi. Yapılan kura çekimiyle de 5 katılımcıya bebek arabası verildi.

HABERE YORUM KAT