1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Anlı'dan Elçi ve yeni yönetime tebrik ziyareti
Anlı'dan Elçi ve yeni yönetime tebrik ziyareti

Anlı'dan Elçi ve yeni yönetime tebrik ziyareti

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı, son genel kurulda yeniden Baro Başkanı seçilen Tahir Elçi ve yeni yönetime tebrik ziyaretinde bulundu.

A+A-
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'nın baro ziyareti programına meclis üyeleri Cihan Aydın, İhsan Süleymanoğlu, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ferti Altun eşlik etti.
 
Eşbaşkan Fırat Anlı ve beraberindekileri Baro Başkanı Tarih Elçi, yardımcısı Ahmet Özmen ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette konuşan Baro Başkanı Tahir Elçi, genel kurulun tamamlanan prosedürlerden sonra fiilen bu hafta göreve başladıklarını belirterek, "Ziyaretten dolayı çok memnuniyet duyduk. Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı'da bir dönem baroda da yöneticilik yaptı. Bu bir şanstır. Diyalog ve iletişim konusunda bir fırsattır" dedi.
 
Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı ise baronun yeni yönetimi ve üst kurul delegeleri dahil tüm karar organlarına seçilenlere başarılar dilediğini dile getirdi. Anlı, "Diyarbakır Barosu dünyaca bilinen bir barodur. İnsan hakları, hukukun üstünlüğü alanlarında büyük bir efor harcamış, fedakarlık yapmış, bedel ödemiş ama bir o kadar da bedelinden dolayı büyük bir değer ve onur yaratmış bir barodur. Bu baronun üyesi olmaktan büyük bir şeref duymaktayım. Yeni yönetimin baronun bu saygınlığını daha ileri noktaya götüreceğini, mesleki sorunların çözüm arayışı içerisinde olacağından kuşku duymuyorum. İnsanlarımızın Diyarbakır Barosu'na olan güvenini artıracaktır.
 
Özellikle de mesleğimize dönük son dönemde hiçbirimizin tasvir etmediği, kabul etmediği yaklaşımlara karşı aynı hassasiyeti, mesleki duyarlılığı sürdürecek bir çaba içerisinde olmanızdan hiçbir kuşkumuz yoktur. Geçmişte Diyarbakır Barosu'nun kentteki siyasal, toplumsal ve yaşama dair gündemler konusunda son derece önemli bir rolü ve misyonu olmuştur. Son derece pozitif bir misyondu bu, bundan sonra da birlikte yine aynı duyarlılıkla, aynı eforu göstereceğinizden emini seçilen tüm yönetime tekrar başarılar diliyorum" diye konuştu.
 
(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT