1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Anlı'dan Diyarbakırspor'a mesaj
Anlı'dan Diyarbakırspor'a mesaj

Anlı'dan Diyarbakırspor'a mesaj

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Olağanüstü Kongresi'ne katılan Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, Diyarbakırspor'un misyonunu devam ettiren Yeni Diyarbakırspor'u sahipleneceklerini söyledi.

A+A-

Kongrede Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un yeni başkanı İhsan Avcı oldu.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un Olağanüstü Kongresi yapıldı. Kongreye katılan Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, kentteki spor bütünlüğü ve dayanışması hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Kentin tüm takımlarına destek olacaklarını ve asla ayrım yapmayacaklarını belirten Anlı, ”Diyarbakır'ı temsil eden her takım bizim için değerlidir. Büyükşehir Belediyespor ne kadar bizimse Diyarbakırspor'un adını ve misyonunu taşıyan Yeni Diyarbakırspor da bizimdir.

Kentin tüm takımlarına, tüm spor faaliyetlerine destek olacağız. Yeni Diyarbakırspor'un içinde de yer alıp, maçlarına gideceğiz, maddi ve manevi destek vereceğiz. Kentte spor bütünlüğü sağlamak ve dayanışma ruhunu geliştirmek temel hedeflerimizdendir” dedi.

Anlı, belediyelerin asli görevi olan tesisleşme ve alt yapı için de yeni döneme ışık tutacak değerlendirmeler yaptı.

Anlı, ”BüyükşehirBelediyespor'un inşaatı tamamlanan tesisi hizmete giriyor. Yeni tesisler yapmak istiyoruz. Bunun planlamasını yapıyoruz. Belediyelerin asli görevi aslında tesis ve alt yapıdır. Sportif başarı olmalı ama öncelik bunlar olmalı. Amacımız kentin yer yerine tesisler yapmaktır. İnşallah bunu da el birliğiyle başaracağız” diye konuştu.

YENİ BAŞKAN İHSAN AVCI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'da beklenen yönetim değişikliği oldu. 2 yıldan beri kulübü yöneten Metin Kılavuz başkanlığındaki yönetim, kongrede yeniden aday olmayarak görevi bıraktı. Yapılan kongrede başkanlığa İhsan Avcı başkanlığındaki yönetim seçildi. Divan Başkanlığı'nı Tahir Elçi'nin yaptığı kongrede eski yönetimin faaliyetleri ibra edilirken, daha sonra yapılan seçimde 15 kişiden oluşan yeni yönetim belirlendi. Kayapınar Belediye Başkan Yardımcısı ve Kayapınar Belediyespor'un eski kulüp başkanı İhsan Avcı başkanlığa seçildi.

Listede ayrıca Metin Arslanboğa, Yılmaz Demir, Amine Demir, Sinem Çiçek, A.Vahap Saçaklıdır, Erkan Erenci, Aziz Odabaşı, Kerim Ünver, Semra Budak, Fuat Pekdoğan, Mehmet Arslan, Bulut Ayana ve Abdullah Sevinç yer aldı.


(HA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT