1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Anlı, yağmursuyu şebeke çalışmalarını denetledi
Anlı, yağmursuyu şebeke çalışmalarını denetledi

Anlı, yağmursuyu şebeke çalışmalarını denetledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Yağmursuyu ve Kanalizasyon Şebekesi İnşaatının Diclekent etabını denetleyerek, çalışmaların seyri hakkında bilgi aldı, ardından esnafı ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, her yağış sonrası eksikliği daha iyi anlaşılan yağmursuyu şebekesi ile kanalizasyon şebekesi çalışması kapsamında 8 ekiple tüm yolları kazarak, yağmursuyu ve kanalizasyon hattı döşemeye devam ediyor.

Kentin 50 yıllık geleceğini güvence altına alan proje inşaatının Diclekent etabını denetleyen Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı, şimdiye kadar 45 kilometre yağmursuyu, 85 kilometre de kanalizasyon şebekesi döşendiğini açıkladı. 22 kilometre yağmursuyu, 28 kilometre kanalizasyon şebekesinin döşenmesiyle çalışmanın tamamlanacağını, böylece yolların her yağış sonrasında göle dönmesinin önlenmiş olacağını kaydeden Anlı, çalışmalar hakkında DİSKİ Genel Müdürü Zülküf Karatekin ile Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Harun Vural'dan bilgi aldı.

'Zemin kaya olduğundan ağır ilerliyor'

DİSKİ Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Harun Vural ise yağmursuyu için 1000 milimetre, kanalizasyon şebekesi için ise 600 milimetre çapında hatlar döşendiğini, zeminin kayalık olmasından dolayı çalışmaların ağır ilerlediğini vurguladı. Çalışmaların 20 gün içinde bitirileceğini bildiren Vural, Diclekent Bulvarı'nda her iki caddeye yağmursuyu ızgaraları attıklarını, oluşabilecek herhangi bir yağış durumunda yolların su altında kalmayacağını ifade etti.

Esnaf ziyareti yapıldı

Çalışmaları denetleyip, bilgi alan Anlı, ardından esnafı ziyaret etti. Esnafın öneri ve şikâyetlerini dinleyen Anlı, belediyenin çalışmalarını anlattı.

Yağmursuyu şebekesinin önemini anlatan Anlı, yollardaki bozuklukların giderileceğini, altyapı çalışmaları bitmeden asfalt yapılırsa iki masraf olacağını, yağmursuyu şebekesinin tamamlanmasıyla asfaltlama çalışmalarının başlatılacağını söyledi. 67 km yağmursuyu 113 km de kanalizasyon şebekesi döşenmiş ve kentin son altyapı projesi de tamamlanmış olacak. Böylece yollarımızın her yağış sonra göle dönmesi önlenmiş olacak.

 

(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT