1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Anlı, mahalle meclisleriyle bir araya geldi
Anlı, mahalle meclisleriyle bir araya geldi

Anlı, mahalle meclisleriyle bir araya geldi

Üç haftadır mahalle meclisleriyle toplantılar yaparak, meclis üyelerini dinleyen, yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Eş Başkanımız Fırat Anlı dün de Şeyh Şamil Mahallesi'ndeydi.

A+A-
Kentli haklarını esas alarak çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyemiz, kentsel politikalarını belirlerken mahalle meclislerine danışıyor. Belediyemiz, bu kapsamda üç haftadır mahalle meclisleriyle toplantılar yaparak, meclis üyelerini dinliyor, yürütülecek çalışmalar hakkında bilgi veriyor.
 
Belediye Eş Başkanımız Fırat Anlı, bu çalışmalar doğrultusunda dün Şeyh Şamil Mahallesi Meclisi'ne giderek, meclis üyeleriyle bir araya geldi. Mahallenin sorunları hakkında meclis üyelerinin aktarımlarını dinleyen Eş Başkan Fırat Anlı, yaptığı konuşmada, 2015 yılı içinde yürütülecek çalışmalardan, ilçelerdeki sorunlardan, Kobani'nin yeniden inşa sürecinden bahsetti.
 
Eksikliklerin ve yanlışlıkların muhakkak olduğunu söyleyen Anlı, mevsim koşullarının uygun hale gelmesiyle tüm yolların asfaltlanacağını, 90 yıldır hizmet götürülmeyen ilçelerde su ve kanalizasyon sorunlarının çözüleceğini, her yönüyle kentleşmenin sağlanacağını vurguladı.
 
Anlı: Kara propaganda yapılıyor
 
2003-2004 yıllarında yürütülen su, kanalizasyon ve kolektör çalışmaları nedeniyle yolların bozulduğunu, halkın büyük teveccüh gösterip, “bunlar altyapı için yapılıyor” dediğini hatırlatan Başkan Anlı, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Bugün Diyarbakır merkezde kara bir propaganda yapılıyor. Bizi eleştirmeye çalışıyorlar da yapamıyorlar; Kobanê'yi eleştirmek istiyorlar yapamıyorlar, partiyi eleştirmek istiyorlar yapamıyorlar. Ellerinde sadece belediye kalmış. Varsın bizi yürüttüğümüz altyapı çalışması nedeniyle bozulan yollar nedeniyle eleştirsinler, yeter ki, hareketimize, halkımıza dil uzatmasınlar d,  varsın bizi eleştirsinler.”
 
'Sadece kent merkezine değil kırsala da hizmet götürülüyor'
 
Diyarbakır'da eskiden sadece kent merkezinde hizmet verildiğine, 1 Nisan 2014'ten itibaren tüm kırsal ilçeler ve köylere de Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet etmeye başladığına dikkat çeken Eş Başkan Anlı, 15 bin metrekarelik bir alana hizmet götürüldüğünü, bunun üç kantonun alanından bile daha geniş bir alan olduğunu kaydetti. Belediye Eş Başkanları olarak halkın olduğu her yerde ve eylemde bulunduklarını belirten Anlı, Kobani ve Şengal halkının yaşadıklarına seyirci kalınmadığını ifade etti.  Anlı, “Köyümüzü, bağ-bahçemizi, yaşamımızı, mahallemizi inşa edeceğiz.” dedi.    
 
Ardından konuşan Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat da belediye olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında kısaca bilgi vererek,  “Sorunları halkla birlikte çözeceğiz” diye konuştu.
 
 
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT