1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Anlı, Anıtpark’taki çalışmaları denetledi
Anlı, Anıtpark’taki çalışmaları denetledi

Anlı, Anıtpark’taki çalışmaları denetledi

Anıtpark’taki yenileme çalışmalarını denetleyen Eş Başkan Fırat Anlı, yılsonunda halkın kullanımına açılacak parkın donatı alanlarıyla engellilerin, çocukların, kadınların daha rahat yararlanacağı bir hale getirileceğini, yeşil alanların artacağını, duvar

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı'na bağlı Kent Mobilyaları ve Estetiği Şube Müdürlüğü’nün, kentin en eski parklarından Anıtpark’ta yürüttüğü yenileme çalışmalarını denetledi.

Çalışmalar hakkında Kent Mobilyaları ve Estetiği Şube Müdürü Cankut Yakut ile Kontrol Mühendisi Fatma Ayhan’dan bilgi alan Eş Başkan Fırat Anlı, çalışmaların hızlandırılmasını istedi.

2 milyon 53 bin liraya mal olacak parkta altyapı çalışmalarının tamamlanma aşamasına getirildiğini, önümüzdeki haftalarda üstyapı çalışmalarının başlayacağını bildiren Anlı, düzenlemeyle parktaki yeşil alanların ve yumuşak zeminlerin artacağını söyledi.

Anıtpark nasıl düzenlenecek?

Belediyemiz, kuru havuz sistemi kurarak hem su tasarrufu sağlayacak hem de çocukların serinleyebileceği risk oluşturmayacak sistemi inşa edecek. Parkta 400 metre uzunluğunda yumuşak zemin yürüyüş parkuru oluşturulacak. Fitness aletleri yerleştirilerek yurttaşların egzersiz yapabilmesi sağlanacak. Gençler için çimden amfi alanı oluşturulacak, çocuklar için oyun grupları yerleştirilecek, kadınlar için ise emzirme ve lavabo ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ‘kadın bakım odası’ kurulacak.

Sert zemin azaltılıp, yumuşak zeminler ve yeşil alanlar artırılacak. Yeşil alanlar ve ağaçlar parkın tamamlanmasıyla damlama ve yağmurlama sulama sistemiyle sulanacak.  Park içinde bulunan 2 adet çeşme onarılarak engellilerin de rahatlıkla kullanabileceği şekilde işlevsel hale getirilecek. Parkın çevresindeki duvarlar yıkılacak, ıhlamur, erguvan, oya ağaçları dikilecek, çimlere basılmayın denilmeyecek.

 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler