1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Ankara'da yaşananlar yenilir, yutulur bir hadise değil'
'Ankara'da yaşananlar yenilir, yutulur bir hadise değil'

'Ankara'da yaşananlar yenilir, yutulur bir hadise değil'

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ankara'da Amedspor yöneticilerine yapılan saldırıya ilişkin, "Birtakım sırf temsil ettiği bölge ve ilinin isminden, karakterinden dolayı gittiği her yerde siyasi lince uğruy

A+A-

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, konuyla ilgili Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Takıma yönelik başka illerde de birtakım nahoş olayların olduğunu söyleyen Tan, "Ama en son Ankara'daki artık yenilir, yutulur, hazmedilir bir hadise değil. Sıradan bir spor kavgası değil." diye konuştu. 
Saldırıda bulunan kişilerin serbest bırakıldığını hatırlatan Tan, şunları kaydetti: 
"Bunun hazmedilmesi mümkün değil. Türkiye'nin bu kadar hassas günlerden geçtiği bir dönemde ben bu hassasiyeti daha da kaşıyacak, derinleştirecek cümleler kurmak istemiyorum. Eğer devlet yoksa, Hükümet yoksa Kızılay meydanında misliyle mukabele görürdüler. Onun için kimsenin eşkıyalığı, haydutluğu yanına kar saymaması lazım.

Ülkemizin bu kadar hassas bir dönemden geçtiği bir dönemde ben olayın üzerine benzin dökme niyetinde değilim, hassasiyetleri kaşıma niyetinde değilim, büyütme ve bir intikama dönüştürme niyetinde de değilim." 
Karşı takım yöneticilerinin Diyarbakır'da en iyi şekilde ağırlandıklarını belirten Tan, "Ama bu izzete, ikrama, ilgiye böyle karşılık verdiler. Bunun da cevabını verecek devlet olacak, mahkemeler olacak. Mahkeme yok, gitti bıraktı, bir daha gideceğiz, bir daha gideceğiz, bir daha gideceğiz." görüşünü dile getirdi.

HABERE YORUM KAT