1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ankara'da yaşananlar insanlık adına utanç verici
Ankara'da yaşananlar insanlık adına utanç verici

Ankara'da yaşananlar insanlık adına utanç verici

Dün oynanan Ankaragücü-Amedspor maç sonrası yöneticilere saldırı sonrası bugün toplanan Amedspor yönetim kurulu kamuoyuna bir basın açıklaması yaptı.

A+A-

Amedspor yönetim kurulu tarafından kamuoyunayapılan açıklama şu şekilde:

24.04.2016 Tarihinde 2.Lig Kırmızı grup yer alan MEK ANKARAGÜCÜ ile AMEDSPOR arasında oynanan futbol müsabakasında yaşananlar futbol ve insanlık adına bir utanç olarak tarihe geçecektir. 


Artık bu ülkede stadyumlar aşağılık ve insanlıktan nasibini almamış kişilerin arenasına dönüşmüştür. Bu ülkede futbol tükenme noktasına gelmiştir. Futbol içerisinde yer alan hakeminden, sporcusundan hocasına, taraftarından  yöneticisine kadar hiçbir kimsenin güvencesi kalmamıştır. Artık nereye işaret edilirse bu azgın kişile oraya saldıracaklarıdır. Irkçı, şoven ve faşizan bir ruh futbolu da artık kontrolüne almıştır.

Özelikle kulübümüz bu karanlık zihniyetin hedef tahtasına bilinçli ve sistemli bir  şekilde konulmuştur.  Bu güne kadar her türlü  saldırı, hakaret ve haksızlığa maruz kalan kulübümüz dün bu ülkenin başkentinde organize bir şekilde fiili saldırıya uğramıştır. 


Stadyumlarda güvenlik açısından en güvenilir bir alan olarak bilinen protokol tribününde biri misafir olmak üzere beş kulüp yöneticimize organize bir şekilde alçakça bir saldırı yapılmıştır.  Organize diyoruz çünkü bu saldırı sadece bir iki kişinin fevri bir saldırısı değil aynı zamanda onlarca kişinin bir saldırıya geçmesi ve bu saldırıya uzun bir süre müdahale edilmemesi bunun en açık göstergesidir.


Futbolun kendi doğal akışı içerisinde cereyan etmesi için bu kadar çaba içerisinde olan kulübümüz,özelikle bize saldırıyı gerçekleştiren Ankaragücü yönetimini  ve takımını Diyarbakır’da konuk ederken yapılanlar demek bu amaca yeterince hizmet etmemiştir.


Tabiki bu saldırıyı gerçekleştirenlerin en büyük cesareti bu ülkedeki ilgili kurum ve kuruluşlardır. Bu kurumların en başında Türkiye Futbol Federasyonudur. Federasyonun bu güne kadar yanlı uygulamaları olmamış olsaydı dün bu saldırı gerçekleşmemiş olacaktı. Saldırıyı organize eden Ankaragücü yöneticileri her halde bu yaptıklarıyla insanlık ve  Yaşamın tüm alanlarında olduğu gibi futbolunda kendi doğası içerisinde akmasını isteniliyorsa bu ırkçı ve faşizan duygulara sahip insan musvetelerini bu alandan temizlemeniz gerekir.

HABERE YORUM KAT