1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ankara Gökçek'ten kurtuluyor mu?
Ankara Gökçek'ten kurtuluyor mu?

Ankara Gökçek'ten kurtuluyor mu?

AK Parti kulislerden gelen bilgilere göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK parti tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilecek

A+A-

AK Parti kulislerden gelen bilgilere göre, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK parti tarafından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilecek. Özellikle bu dönem Ankara’daki uygulamaları ile Ankaralıların büyük tepkisini çeken ve birçok kurumla kavgalı duruma düşen Melih Gökçek’i Ankara’dan aday göstermek istemeyen AK pati kurmaylarının Gökçek’i de küstürmeyecek çözüm arayışında olduğu ve en sıcak bakılan çözümünde bu olduğu konuşuluyor.

 

AK Parti’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı öne çıkan aday ise halen Keçiören Belediye Başkanlığını yürüten ve Keçiören’de son derece başarılı hizmetlere imza atan Turgut Altınok. Turgut Altınok’un Ankara Büyükşehir belediye Başkanlığı adaylığına AK Parti tabanında oldukça sıcak baktığı edinilen bilgiler arasında.

 

Bunun yanı sıra AK parti'nin Ankara metropol ilçe belediyelerinin birkaçında da bu dönem görev yapan belediye başkanlarının yerine yeni adaylar gösterme hazırlığında olduğu ve isimlerin belirlenmesi için çalışmaların yapıldığı da AK parti kulislerinden gelen bilgiler arasında. Bu isimlerin açıklanması için Eylül ayı sonlarında yapılacak olan İlçe teşkilatı kongrelerinin beklendiği belirtiliyor.