1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Andy-Ar araştırmasında Bağlar Belediyesi birinci çıktı
Andy-Ar araştırmasında Bağlar Belediyesi birinci çıktı

Andy-Ar araştırmasında Bağlar Belediyesi birinci çıktı

Andy-Ar, Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin Diyarbakır genelinde ilçe belediyeleri üzerinde yaptığı ankette Bağlar Belediyesi yine birinci çıktı.

A+A-

Türkiye genelinde her il ve ilçe belediyeleri için 100 kişiyle yüz yüze yapılan görüşmeler sonucunda hazırlanan araştırma kamuoyu ile paylaşıldı. Andy-Ar, tarafından yapılan “Yerel Yönetimler Performans Araştırması” kapsamında Türkiye'nin 16 Büyükşehir ve İlçe Belediye başkanlarının performansına yönelik halkın düşüncelerini tespit etmek amacıyla gerçekleştirildiği vurgulandı. Araştırma, kantitatif araştırma tekniklerinden “yüz yüze görüşme yöntemi” kullanılarak yapılmış. 31 ilde toplam 386 noktada gerçekleştirilen araştırmanın %25'i, kır özelliği taşımakta olan ilçe ve köy merkezlerinde yapıldı öğrenildi.
 
05 Ocak-25 Şubat tarihleri arasında yapılan anket çalışması kapsamında, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerle, yaş, cinsiyet eğitim, mahalle/semt kotalarına göre tesadüfi yöntemler seçilerek görüşmeler yapıldığı vurgulandı. Yapılan bu araştırmada 0,95 güven aralığı içinde, hata payı +/-%2,0' olabileceği belirtildi.
 

HABERE YORUM KAT