1. HABERLER

  2. ÇÖPLÜK

  3. Android telefonlarda donma sorununa çözüm
Android telefonlarda donma sorununa çözüm

Android telefonlarda donma sorununa çözüm

DİYARİNSESİ.ORG - Android tabanlı telefonların en büyük sorunlarından biri olan donma sorunu çözüldü.

A+A-
Android tabanlı akıllı telefon kullananları fazlası ile ilgilendiren soruna çözüm için Apus uygulaması.
 
Apus uygulaması ile birlikte hem pil ömrü, hem de telefonun açık uygulamaları rahatlatarak işlem hacminini düşürüyor.
 
Apus'un Vodafone Smart 4 mini markalı telefonda inceledik. Apus'u kullanmadan önce gerçekten de çok kasılan donan bazen dakikalarca düzelmeyen telefon birden canavarlaştı diyebiliriz.
 
Apus'u kurduğumuzda çalışabilmesi için tema ayarlarında gerçek temamızı APUS yapmamız gerekiyor aksi taktirde home tuşuna bastığımızda telefonun gerçek temasına geçiş yapacaktır. Tema işini çözdükten sonra ilk başlarda değişik gelen bu temayı kullandıkça daha fazla seveceksiniz. Temayı kurduğunuzda telefonun ekranında ne kadar uygulama varsa tamamen kaldırılıp uygulamanın ön gördüğü uygulamaları görüyorsunuz fakat bu sizi şaşırtmasın bunu yapmasının nedeni ise telefonunuzda ki tüm uygulamaları kategorilere ayırmasıdır. Telefonunuz şu şekilde kategoriye ayrılıyor; Medya, Haber ve kitaplık, Araçlar, Yaşam, Az kullanılmışlar, İletişim ve Apus araçları diye ayrılıyor.
 
Apus araçları klasörü sizin telefonunuzda bulunmayan uygulamalardır. Apus uygulaması ile birlikte gelmiştir. Apus'a özgü olarak duvar kağıtları, güncelleştirmeler, veri kullanımı, uygulama yöneticisi gibi bir çok uygulama mevcut (bazı arkadaşlar diyecekler ki bu kadar uygulamaya kasılacak o kadar hafif çalışıyor ki telefon eskisinden kat ve kat daha hızlı bir şekil alıyor).
 
Apus Uygulamasını kurduktan sonra Apus araçlarının içinden sadece iki tanesi bizleri ilgilendiriyor. Apus Power(Apus Pow…) ve Apus yükseltici(Apus yük…) uygulamalarını kullanacağız. Apus power bu uygulama ile telefonunuzun saat kaçta şarjı biteceğini saat kaçta şarjı dolacağını ve bunaltıcı uygulamaları kaldırmanıza yarıyor, Apus Yükseltici ise arka planda çalışan uygulamaları ve göremediğiniz açık uygulamaları kapatarak sistemi hafifletiyor.
 
Apus uygulamasını Google Play'de Apus yazarak veya bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.
 
https://play.google.com/store/apps/d...launcher&hl=tr
Apus Google Play'de iki adet uygulaması mevcuttur en baştaki uygulamayı indirmelisiniz zaten uygulamayı kullandığınızda diğer uygulamayı da indirmenizi isteyecek.

HABERE YORUM KAT