1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Anadolu ve Mezopotamya Kardeşler Kültür Şenliği
Anadolu ve Mezopotamya Kardeşler Kültür Şenliği

Anadolu ve Mezopotamya Kardeşler Kültür Şenliği

Bismil'de, "Anadolu ve Mezopotamya Kardeşler Kültür Şenliği" düzenlendi.

A+A-

Bismil Eğitimciler Derneği (BEĞİDER), Bismil Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) ve Irak'ta faaliyet gösteren Fezalar Sosyal Kültürel Organizasyonların (FESKO) düzenlediği, "Gelenekten Geleceğe" Projesi kapsamında bir düğün salonunda düzenlenen şenliğe Kaymakam Vehbi Bakır, Tepe Belediye Başkanı Ahmet Çelebi, Bismil Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Görgülü ve daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Şenliğe Irak'ın Süleymaniye, Duhok, Erbil ve Kerkük gibi kentlerinden gelen 31 çocuk Arapça, Kürtçe ve Türkçe türküler seslendirdi.

Kaymakam Bakır, şenlikte yaptığı konuşmada, Anadolu ve Mezopotamya Kardeşler Kültür Şenliği'nin düzenlenmesine katkı sunan herkese teşekkür etti.Irak, Suriye, doğu ve batıdaki sınırı sorun etmediklerini ifade eden Bakır,

"Anadolu'nun değişik yerlerinde yetişip öğretmenlik mesleğini seçen arkadaşlarımız, komşu bir ülkenin eğitim öğretimine hizmet veriyor ve oradaki öğrencilerini alıp ülkemize getiriyor. Bu gayrete destek veren sivil toplum örgütleri ve değerli gönül adamları bu kardeşliği Ortadoğu'nun en ücra köşelerine kadar götürmüşler, biz bugün bunu gördük. Ülkemize gelen bu öğrencileri kendi öğrencimiz ve kardeşimiz olarak görüyor ve bağrımıza basıyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT