1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Anadolu Üniversitesinden sınavsız ikinci üniversite imkanı
Anadolu Üniversitesinden sınavsız ikinci üniversite imkanı

Anadolu Üniversitesinden sınavsız ikinci üniversite imkanı

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Diyarbakır Dicle Büro Yöneticisi Davut Turhan, Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans veya önlisans bölüm/programından mezun olan öğrencilere ikinci üniversite okuma imkanı verildiğini bildirdi.

A+A-

Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Diyarbakır Dicle Büro Yöneticisi Davut Turhan, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

 “Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans bölüm/programından mezun olan veya okuyan öğrenciler okudukları veya mezun oldukları bölümlerden/programlardan aynı alanda olmamak zere Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin önlisans veya lisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler. Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir önlisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler okudukları veya mezun oldukları programlardan aynı alanda olmamak üzere Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemi ile öğretim yapan Açıköğretim Fakültesi’nin önlisans programlarından herhangi birini tercih edebilirler. Kayıt için AÖF Bürolarımızdan veya http://ikinciuniversite.anadolu.edu.tr/ internet adresinden bilgi verilmektedir”

Kayıt tarihleri ve ikinci üniversite kapsamında başvurulabilecek programlarla ilgili olarak Turhan,  “2016-2017 Öğretim

Yılı İçin Planlanan İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihleri

İnternet Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2016 Çarşamba - 09 Eylül 2016 Cuma

İnternet Başvuru Adresi: http://aof.anadolu.edu.tr

AÖF Bürosundan Kayıt Tarihi: 31 Ağustos 2016 Çarşamba - 09 Eylül 2016 Cuma

AÖF Bürosundan Mazeretli Kayıt Tarihi: 09 Eylül 2016 Cuma”

(Kadir Kaya)

HABERE YORUM KAT