1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Anadolu Lisesi öğrencileri mezuniyetlerini kutladı
Anadolu Lisesi öğrencileri mezuniyetlerini kutladı

Anadolu Lisesi öğrencileri mezuniyetlerini kutladı

Diyarbakır Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri mezuniyet törenlerinde gönüllerince eğlendiler.

A+A-
Diyarbakır'ın tarihi otellerinden biri olan Kervansaray oteli havuz başında gerçekleşen gecede Diyarbakır Anadolu Lisesi'nin 2013-2014 eğitim öğretim yılı son sınıf öğrencileri mezuniyet töreni gerçekleştirdi. 
 
Törene Okul Müdürü Nusret Çakmak, okul müdür baş yardımcısı yardımcısı Meki Onur, Öğretmenlerden Özkan Güven, Ayten Basutçu, Ayla Ekici Yıldız ve 117 öğrencinin yanı sıra çok sayıda öğrenci velisi katıldı. 
 
1956 yılında kurulan  Türkiye'nin İlk altı maarif kolejinden bir tanesi olan Diyarbakır Anadolu Lisesi her yıl yüzlerce mezun verdiği öğrencileriyle Türkiye'nin en iyi okulları arasında olmayı hak ediyor. Yetiştirdiği başarılı öğrencilerle göz dolduran Diyarbakır Anadolu Lisesi bu senede çeşitli üniversitelere başarılı bir şekilde ismini yazdırdı. Bu başarısını düzenledikleri mezuniyet geceleriyle perçinleyen okul idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri gecede gönüllerince eğlendiler. Güneydoğu'nun güçlü sesi Murat Avcıl'ın söylediği parçalarla eğlenen öğrenci ve öğretmenler söylenen şarkılara eşlik ederek halaylar çekti. Çeşitli müzik ve sunumların yapıldığı gece kep atma töreni de gerçekleştirildi.
 
Geceyle ilgili bir konuşma yapan Okul Müdürü Nusret Çakmak,“Sizler gibi bu güzel okulumuzda binlerce saygın terbiyeli öğrenci yetiştirdik hep yetiştirdiğimiz öğrencilerle gurur duyduk sizlerle de gurur duyuyoruz.
 
Bu güzel gecede değerli velilerimiz öğretmenlerimiz öğrencilerimizle olmak beni çok mutlu etmiştir.değerli veliler bunları kalbimle söylüyorum öğrencilerimizle gurur duyuyorum çok çalışkan çok saygılı birer evlat yetiştirmişsiniz çocuklarımız coşkunun zirvesine ulaştılar hiçbir gün öğrencilerimizden rahatsızlık duymadım buda beni çok mutlu etti böylesi bir günün mutluluğun yaşamaktayım. Mezun olan öğrencilerimiz Örnek öğrencilerimizdirler. Allah bağışlasın bu pırlanta çocuklarımızı, geleceğimizin yıldızlarıdırlar. Önümüzdeki LYS sınavlarında hepinize başarılar dilerim değerli öğrencilerim sizleri seviyorum sizler olmasanız bizler olamayız” diye konuştu.
 
Öğrenci velilerinden Süleyman Yılmaz ise, “Anadolu koleji çok büyük bir okul çok büyük devlet adamları yetiştirip topluma kazandırmıştır. Önemli saygın bir okuldur böylesi bir okulda kızımı okuttuğum için çok mutluyum gerek okul müdürü gerek müdür yardımcıları.öğretmenleri personelleri her zaman öğrencilerimizin yanlarında olmuşlardır bu gece yede bizleri onurlandırarak davet ettiler.bu mezuniyet mutluluğunu yaşadık emeği geçen tüm personellere müdür ve müdür yardımcıları öğretmenlerine sonsuz teşekkür ediyorum sağolsunlar” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT