1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Anadolu insanını iktidardan indirmek istiyorlar '
'Anadolu insanını iktidardan indirmek istiyorlar '

'Anadolu insanını iktidardan indirmek istiyorlar '

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili adayı Alaattin Parlak, Türkiye'nin 7 Haziran seçimine iki parti ile girdiğini; bir tarafta AK Parti'nin, diğer tarafta ise diğerlerinin yer aldığını belirterek, "Ak Parti dışında o

A+A-
 
AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Alaattin Parlak , Suriçi ilçesindeki esnafı ziyaret etti. Dağkapı Meydanı önünden Saraykapı Caddesi’ne doğru esnaf ziyaretine başlayan Parlak , esnaf ile tek tek tokalaştı, bol ve hayırlı kazançlar diledi. Esnafın sorunlarını dinleyen Parlak, sorunlarını not aldı.
 
Alışveriş yapan ailelerin çocuklarıyla yakından ilgilenen Parlak, 7 Haziran seçimlerinde güçlü bir iktidar için destek istedi. Parlak, Türkiye'nin önünde bir tercih olduğuna işaret ederek, bu tercihin tek başına iktidar olacağını söyledi.
 
 
Ak Parti Diyarbakır milletvekili adayı Parlak, esnaf ziyareti sonrasında İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Her seçimin önemli olduğunu ancak bu seçimin çok daha önemli olduğunu ifade eden Parlak, ‘’Çünkü bir proje, üst akıl var.
 
Bu üst akıl, Gezi ile al aşağı edemedikleri Recep Tayyip Erdoğan'ı, Ahmet Davutoğlu'nu, yani Anadolu insanını iktidardan indirmek. Bu nedenle bu seçimin çok daha önemli olduğunu ifade ediyoruz. Bu iş parti meselesini aşmıştır. Bu, milletin bekası, devletin bekası meselesidir. Çözüm sürecini başlatan AK Parti'dir. HDP'nin barajı aşıp aşmamasıyla ilgili değiliz.
 
Çözüm sürecinin başarıyla yoluna devam etmesi açısından bizler AK Parti olarak demokratikleşme, insan hak ve hürriyetleri bağlamında çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu nedenle çözüm sürecinin devamı için bu seçim çok anlamlı, çok önemlidir. Bu seçimle yeni anayasayı, başkanlık sistemini, istikrarlı yönetimi sürdüreceğiz’’ diye konuştu.
 
“YENİ TÜRKİYE YOLUNDA İKİNCİ YARI BAŞLIYOR”
 
 
Bu millet ne kadar tehdit edilirse edilsin, sandıklardan bütün bölgelerden AK Parti’nin çıkacağını söyleyen Parlak, Türkiye'de huzur ortamının bozulmasını isteyenlerin olduğunu ifade etti.
 
Parlak, Diyarbakır'ın bu seçimlerle barışın, huzurun, güvenin ve kalkınmanın 2. yarı dönemin kapısını açacağını ifade ederek, “Milletimiz, çözüm sürecinin engellenmesi yönünde birtakım kalkışmaların, komploların, tezgahların ne olduğunu biliyor ama Diyarbakır halkı herkesten daha fazla bunun değerini, anlamını biliyor. Bu seçimle Diyarbakır'da, Türkiye'de barışı, çözümü istemeyen ulusal ve uluslararası güçlerin bu hain planlarına en güzel cevabı Diyarbakır'dan vermiş olacağız.
 
AK Parti'nin Diyarbakır'da 7 Haziran seçimlerinde kazanacağı başarı, aynı zamanda çözüm sürecine, barışa ve kardeşliğe sahip çıkmanın seçimi ve onun seçim zaferi olacaktır" ifadelerini kullandı.
 
“DİYARBAKIR VE TÜRKİYE’NİN KADERİ YENİDEN ÇİZİLECEK”
 
 
Diyarbakır'ın ve Türkiye'nin kaderinin yeniden çizileceğini belirten Parlak, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
 
"Varsın, birileri demokratik cumhuriyetten bahsetsin, biz bu cumhuriyeti demokratikleştirmekle meşgulüz. Varsın, birileri siyasi istismarla varlığını sürdürsün, biz bu kenti imarla, inşayla ve projelerle meşgulüz. Türkiye'deki huzur ortamının bozulması isteniyor. Bizim milletimiz meseleleri anlayan, bilen bir millettir. Çok sıkıntılarla karşı karşıya kalmış millettir. Biz bir seçime girmiyoruz, biz kader anına giriyoruz.
 
Bu seçimin ardından Diyarbakır ve Türkiye’nin kaderi yeniden çizilecektir. 13 yılda Türkiye'de ülke insanını hor görenlere karşı büyük bir zafer kazanılmıştır. Diyarbakır’ın yarınlara güçlü taşınması için bütün arkadaşlarımızla çalışarak önemli projeler hazırladık. Diyarbakır seçim beyannamesinde yer alan bütün projeleri Başbakan Ahmet Davutoğlu ile paylaştık.
 
Bu projelerin hepsinin gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız. Bu projeler bir Diyarbakır’ı, üç Diyarbakır yapacak ve bu kenti gerek bölgemizin gerek kıtamızın en önemli merkez şehirlerinden biri haline getirecektir''.
 
 
(AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT