Anadilde hizmet

Anadilde hizmet

Universal Hastanesi bölge halkının kullandığı anadilde hizmet vermeye başladı.

A+A-

Diyarbakır'da kuruluşunun 2. yılını kutlayan Universal Hastanesi bölge halkının kullandığı anadilde hizmet vermeye başladı. Personellerin çoğunun çok dilli hizmet verdiğini ifade eden Universal Hastaneler Grubu İşletme Yöneticisi Dr. Alper Demirarslan, bu uygulamayı bir zenginlik olarak gördüğünü söyledi.
 
ANA DİLDE HİZMET
 
Türkiye'de 11 tane Universal Hastanesi'nin bulunduğunu aktaran Dr. Alper Demirarslan, en önemli şubelerinden birinin Diyarbakır'da olduğunu söyledi. Diyarbakır'daki hastanenin genişlemesi için çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Demirarslan, bölgenin tek kemik iliği nakli ünitesini kuracaklarını söyledi. Demirarslan, “Bugün burada olmamızın nedeni Diyarbakır'daki hastanemizin 2. kuruluş yılını hep beraber kutlamak ve 2013 yılında yatırımlarımızı planlamaktır. Hastanemiz bölgenin ihtiyaçlarına uygun bir gelişme gösteriyor. Bölgede sadece hastanemizde yapılan bir takım operasyonlar mevcut. Kadın doğum, tüp bebek, yeni doğum yoğun bakım alanında çok önemli hizmetler veriyoruz.

BÖLGE İNSANIYLA
 
Bu bölgeye ve bu bölgenin insanıyla burada yetişmiş insan gücüyle halka hizmet vermeye vesile olduğumuz için çok mutluyuz. Bundan sonra sadece bu bölgenin değil, özellikle Kuzey Irak bölgesinin de burada hizmet almasını sağlayacak bir takım girişimlerde bulunacağız. Bu girişimlerin başında kemik iliği nakli ünitesi geliyor. Bölgemizde maalesef bu hastalık düzeyi biraz fazla gözüküyor. Buna ait bir merkez de yok. Üniversal Hastaneler Grubu olarak, Diyarbakır'daki hastanemizde önümüzdeki aylarda kemik iliği nakli ünitesi faaliyete geçecektir. Bu üniteye bölgede çok büyük ihtiyaç duyuluyor” dedi.
 
 “SEVGİYLE TEDAVİ”
 
Universal Hastaneleri olarak, bölgenin farklılıklarını önemsediklerini ve bu kapsamda hastanede görevli personellerin çoğunun bölge insanının kullandığı dilleri bildiğini belirten Dr. Alper Demirarslan, bölge halkının çok acılar çektiğini ve onları sevgiyle kucaklayıp tedavi ettiklerini ifade etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT