1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ANA Parti'de istifa depremi
ANA Parti'de istifa depremi

ANA Parti'de istifa depremi

Türkiye siyasetine damgasını vurmuş 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın kurduğu ANA Parti'de istifa depremi yaşanıyor.

A+A-
Kuruluşundan bu yana partinin bizzat içerisinde bulunan ANA Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır İl Başkanı Fikri Yontürk partisinden istifa etti. Yaşanan bu istifa parti içerisinde adeta deprem etkisi yaratırken, Yontürk istifa dilekçesinde gördüğüm lüzum üzerine partimden istifa ediyorum ibarelerini kullandı.
 
Türkiye için siyasete girdiğini ve ANA Parti ile Türkiye'nin siyasetine yön vermek adına ve başta Diyarbakır olmak üzere ülkenin kalkınması adına hedefler belirlediklerini belirten Yontürk, “Manevi ve fikri liderlerimizin izinde, Türkiye'yi siyasete götürmek için biz siyasete girdik. Bizim fikriyatımız Türkiye'de hür düşüncenin, demokrasinin, hür teşebbüsün, din ve vicdan hürriyetinin daha yaygın olduğu bir Türkiye için biz siyasete girdik. Ancak gördüğüm lüzum üzerine ANA Parti Genel Başkan Yardımcılığı, Diyarbakır İl Başkanlığı görevim başta olmak üzere partimden de istifa ediyorum” diye konuştu.
 
Partide yaşanan bu istifa sonrası henüz bir açıklama yapılmazken, Fikri Yontürk'ün yerine kimin getireleceği henüz netlik kazanmadı.
 
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
        
 

HABERE YORUM KAT