1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor'un renkleri Yeşil-Kırmızı-Beyaz oldu
Amedspor'un renkleri Yeşil-Kırmızı-Beyaz oldu

Amedspor'un renkleri Yeşil-Kırmızı-Beyaz oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor’un, isminin ‘Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’ olarak değiştirme talebi TFF tarafından kabul edildi.

A+A-

Amed SK Tescillendi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un isim değişikliği Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kabul edildi. Kulübün 'Amedspor' isteğini aynı isimde başka bir takımın bulunduğu gerekçesiyle geri çeviren Türkiye Futbol Federasyonu, "Amed Sportif Faaliyetler Kulübü"nü kabul ederek tescilledi.


Spor Toto 2. Lig Kırmızı grup’ta mücadele edecek olan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor kulübünün yeni ismi "Amed Sportif Faaliyetler Kulübü" olarak değiştirilmesi talebinin Türkiye Futbol Federasyonu’nca kabul edildi

. Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Asbaşkanı Nurullah Edemen, TFF’ye isim değişikliği için yaptıkları başvurunun olumlu sonuçlandığını söyledi. Edemen, daha önce kulübün isminin "Amedspor" olarak değiştirilmesi taleplerinin TFF tarafından, bu isimde başka bir takımın bulunduğu gerekçesiyle kabul edilmediğini hatırlatarak, şu ifadeleri kullandı: "TFF tarafından gelen uyarıları dikkate alarak yeni girişimler başlatıp, kulüp olarak Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nü TFF’ye önerdik. TFF de bu ismi değerlendirdi ve kabul etti. Yeni sezonda Amed Sportif Faaliyetler Kulübü olarak liglerde mücadele edeceğiz." Edemen, kulübün renginin yeşil, kırmızı ve beyaz olarak düzenlendiğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler