1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedsporlu yöneticilere saldıran 6 kişi yakalandı
Amedsporlu yöneticilere saldıran 6 kişi yakalandı

Amedsporlu yöneticilere saldıran 6 kişi yakalandı

Başkentte dün oynanan MKE Ankaragücü-Amed Sportif Faaliyetler karşılaşmasında çıkan olaylarda, Amed Spor yöneticilerine fiilen saldırdıkları kamera kayıtları ile tespit edilen 6 kişinin yakalandı.

A+A-

Amedspor yöneticilerine saldıran 6 kişi gözaltında
Ankaragücü'nü yenen Amedspor'un yöneticilerine vahşice saldıran 6 kişinin yakalandığı, "spor alanlarında taşkınlık yapılması ve tesislere zarar verilmesi", "kasten yaralama" suçlamalarıyla işlem başlatılacağı açıklandı.

Ankara'da dün Ankaragücü'nü yenen Amedspor'un yöneticilerinin vahşice dövülmesiyle ilgili 6 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Saldırganlar hakkında "spor alanlarında taşkınlık yapılması ve tesislere zarar verilmesi" ve "kasten yaralama" suçlamasıyla cezai işlem başlatılacağı ifade edildi.

'KASTEN YARALAMA'

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Müsabakanın ikinci yarısında, saat 17.11'de Amed Sportif Faaliyetler takımının 2. golü atıp müsabakada 2-1 üstünlüğü sağladıktan sonra Amed Sportif Faaliyetler Kulübü yöneticilerinin sevinmeleri üzerine protokol tribününde meydana gelen olaylarla ilgili yapılan araştırmalar neticesinde, Amed Spor yöneticilerine fiilen saldırdıkları kamera kayıtları ile tespit edilen ve MKE Ankaragücü Spor Kulübünün davetlisi olarak protokol tribününde bulunan O.K, K.Ç, A.K, O.G, İ.B, V.K. isimli şahıslar yakalandı. Kamera görüntülerinde bulunmakla beraber kimliği henüz tespit edilemeyen 4 kişinin aranmasına devam edilmektedir."

Açıklamada, olayda yaralanan Amed Sportif Faaliyetler kulüp yöneticilerinin, Ankara Numune Hastanesine ve Esenboğa Havalimanı'na polis eşliğinde güvenli şekilde götürüldüğü, ayrıca misafir takım oyuncularını taşıyan otobüsün polis eşliğinde herhangi bir taşkınlık veya taşlama olayına meydan verilmeden havalimanına ulaştırıldığı aktarıldı. 

Öte yandan, protokol tribününde olayların meydana gelmesi ile birlikte tribünde bulunan görevlilerin olaylara müdahalesi sırasında görevli bir emniyet mensubunun yaralandığı kaydedildi.  (SOL)

HABERE YORUM KAT