1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor'dan Levent Eriş'e sert tepki
Amedspor'dan Levent Eriş'e sert tepki

Amedspor'dan Levent Eriş'e sert tepki

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Temsilcisi Amedspor, Lig’in ilk karşılaşmasında kendi saha ve seyircisi önünde Bucaspor’u 3-1’lik net bir skor ile mağlup etmiş ve lig’e 3 puan ile başlayan taraf olmuştu.

A+A-

Mağlubiyeti hazmedemeyen Bucaspor teknik patronu Levent Eriş, İzmir dönüşü iftira ve karalama kampanyası başlatırcasına gündemi rahatsız edecek açıklamalarda bulunmuştur. Amedspor Faliyetler kulübü bunun üzerine kamu oyu açıklaması yapma gereksimi duymuştur ;

 

BASINA VE SPOR KAMUOYUNA
Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler Kulübümüz ligin ilk maçında Bucaspor ile karşılaşmış ve bu mücadele Diyarbakır’da oynanmıştır.

Seyrantepe Spor Tesisleri’ndeki sahamızda yapılan karşılaşma fair play ruhuna uygun oynanmış ve centilmence geçmiştir.
Bucaspor’u 3-1’lik net bir skorla mağlup olduğu maçın ardından Bucaspor teknik direktörü Levent Eriş, yanlış, gerçekten uzak, akla ve nizama uygun olmayan bir açıklamada bulunmuştur. Levent Eriş’in dile getirdiği bir takım olaylar Diyarbakır’da hem maç öncesinde hem de maç sonrasında yaşanmamıştır. Ancak sayın Eriş, aslı astarı olmayn olayları bahene ederek, provokasyon kokan açıklamalarda bulunmuştur. Takımımızı ve halkımız sportmenliğe yakışık almayacak bir şekilde hedef göstermeye çalışmak ahlaki olmamıştır. Oysaki misafirimiz olan Bucaspor daha kente gelmeden önce başkanımız tarafından aranmış ve yardımcı olacağımız bir konu olup olmadığı sorulmuştur. Bucaspor’un talebi üzerine kafile kulüp aracımız tarafından hava alanından alınmış ve takımın konaklandığı otele götürülmüştür. Takımla birlikte kente gelen Bucasporlu yöneticilerle de çok güzel bir iletişim yaşanmıştır. Bucaspor yöneticileri de İzmir yerel basını ve sosyal medyada memnuniyet ve teşekkürlerini dile getirmişlerdir. Özellikle belirtmek isteriz ki gerek maç öncesi gerekse maç sonrasında Bucaspor’u rahatsız edecek hiç bir sorun Diyarbakır’da yaşanmamıştır.

 

Tribünlerde Bucasporu rahatsız edecek ve üzecek en ufak bir söylem, ifade veya müdahale söz konusu olmamıştır. Ama sayın Levent Eriş, aldığı mağlubiyete farklı bir kılıf bulmaya çalışmış ve bir teknik adama yakışmayan yalan beyanatlarda bulunmuştur. Diyarbakır halkı ve kulübümüz olarak Levent Eriş’in bu söylemlerini kınıyor, yanlış, yalan ve ifadelerinden dolayı özür dilemesini bekliyoruz. Aksi bir durumda da iddialarını ispatlamaya davet ediyoruz.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler