1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amedspor'dan ilginç protesto
Amedspor'dan ilginç protesto

Amedspor'dan ilginç protesto

Amedspor Kulübü Başkanı Cengiz Dündar, olmayan olayları olmuş gibi gösteren hakem Elgörmüş ve gözlemci Fatih Atak'a tepkilerinin sezon boyunca devam edeceğini kaydetti.

A+A-

Diyarbakır 1.Amatör Futbol Ligi takımlarından Amedspor, futbolda eşine rastlanmayan bir protesto eylemini kararlaştırdı. Yolspor'la oynanan maçın hakemi Adem Elgörmüş ve maçın gözlemcisi Fatih Atak'ın müsabakada yaşanmayan olayları yaşanmış gibi göstererek yanlı bir rapor hazırladığını öne süren Amedspor kulübü, buna tepki göstermek için sezon sonuna kadar hiçbir hakemin elini sıkmayacak.

YANLI RAPOR YAZILDI İDDİASI
Kulüp Başkanı Cengiz Dündar, centilmenliği ve fair-playı ön planda tutan bir kulüp olduklarına dikkat çekerek, kendi prensiplerine aykırı olan olayların kendilerine mal edilmesinden son derece rahatsızlık duyduklarını ifade etti.

BİZİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İSTİYORLAR
Dündar,”Bize yapılan haksızlığı her tarafa duyurmak istiyoruz. Tüm maçlarımızda belirgin olmak üzere çeşitli protesto etkinlikleri yapacağız. Maçlara çıkarken hiç bir hakemin elini sıkmayacağız. Diyarbakır'ın klasman hakemlerinden Adem Elgörmüş, Yolspor'la oynadığımız maçta yalan yanlış ifadelerle dolu rapor yazmış.Sırf bizi küçük düşürmek ve yanlış beyanlarıyla cezalandırmak için böyle bir yola başvurmuş. Maçın gözlemcisi de Adem Elgörmüş'ün eniştesi Fatih Atak. O da bu yanlışları raporunda tekrarlamış. Bu durum bizi çok üzdü. Çeşitli yerlere şikayet girişimlerinde bulunduk. Bu hakem ve gözlemci kulübümüzden özür dilemeyene kadar girişimlerimizi sürdüreceğiz .” dedi.